امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19649
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 195
حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ملکی، دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار ...

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ملکی، دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: از جمله برنامه‌های تابستانی که پیش‌بینی کردیم، حضور و مشارکت حوزه‌های علمیه در برنامه‌های پایگاه‌های تابستانی آموزش و پرورش است.
وی ادامه داد: طلاب جوان، آماده، علاقه‌مند و آموزش‌دیده در اردوها و دوره‌های تابستانی آموزش و پرورش مشارکت خواهند داشت.
حجت‌الاسلام و المسلمین ملکی در خصوص نحوه مشارکت روحانیون در برنامه‌های تابستانی آموزش و پرورش گفت: روحانیون در اردوها، دانش‌آموزان را همراهی می‌کنند تا در مواقع نیاز به پرسش‌های اعتقادی و دینی آنها پاسخ دهند؛ همچنین کمکی برای متولیان برگزاری اردوها باشند تا فعالیت‌های دینی و تبلیغ اسلامی در اردوها همراه با سایر برنامه‌های فرهنگی اجرا شود و بر غنای این دوره‌ها بیفزاید.
وی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد روحانی در پایگاه‌های تابستانی آموزش و پرورش حضور دارند، گفت: آمار نهایی در پایان تابستان ارائه می‌شود اما با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان در پیش است، عمده فعالیت‌های ما مربوط به این ماه است.
دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش ادامه داد: در سال گذشته نیز روحانیون در برنامه‌های آموزش و پرورش حضور داشته‌اند اما در سال جاری، ساماندهی و هماهنگی صورت گرفته است تا حضور روحانیون در پایگاه‌های تابستانی بسیار پررنگ و قوی باشد.
وی به آمار حضور روحانیون در فعالیت‌های تابستانی سال گذشته آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: در سال گذشته بیش از 5 هزار طلبه در فعالیت‌های تابستانی با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها