امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19656
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید‌مهدی هاشمی در جمع خبرنگاران در خصوص ادغام وزارت راه و وزارت مسکن گفت: از ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید‌مهدی هاشمی در جمع خبرنگاران در خصوص ادغام وزارت راه و وزارت مسکن گفت: از ابتدا مخالف ادغام وزارت مسکن و وزارت راه بودم و دلایل کارشناسی زیادی برای اینکه این ادغام به مصلحت نیست، ارائه کرده‌ام.

وی ادامه داد: این ادغام با تشخیص دولت دهم و تصویب مجلس هشتم صورت گرفت و در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی با هزینه‌های بالا و معضلات زیاد تشکیل شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس در عین حال گفت:‌طرح تفکیک این وزارتخانه به صورت رسمی به کمیسیون عمران که بنده رئیس آن باشم، ارائه نشده است.

وی اظهار داشت: علی‌رغم مخالفت با ادغام این دو وزارتخانه، در حال حاضر نیز تفکیک آن را به مصلحت نمی‌دانم و معتقدم باید نمایندگان مجلس که موافق تفکیک این دو وزاتخانه هستند دلایل کارشناسی خود را ارائه کنند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در خصوص اینکه چه پیشنهادی برای دولت یازدهم و وزیر راه و شهرسازی برای ادامه مسکن مهر دارید تاکید کرد:‌در موضوع مسکن مهر از ابتدای کار در جریان طرح و تصویب اجرای این پروژه قرار داشتم و معتقدم این پروژه یکی از بهترین‌های پروژه عمرانی در کشور است.

هاشمی اظهار داشت: به هر حال چون پروژه مسکن مهر پروژه بزرگی است، دارای اشکالاتی هم بوده و هست و تا دو سال پیش این اشکالات شامل 15 درصد ساختمان‌های مسکن مهر می‌شد که از استانداردهای لازم برخوردار نبودند.

وی ادامه داد: اما از دو سال پیش پروژه مسکن مهر در چارچوب آئین‌نامه‌‌ها پیش رفت و در حال حاضر کمتر از دو درصد ساختمان‌های مسکن مهر دچار معضل فنی و مهندسی هستند. که این هم به همان 15 درصد دو سال پیش بر می‌گردد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مسکن مهر باید با همین روش و شیوه ادامه پیدا کند، گفت: حداقل پروژه‌های موجود مسکن باید تکمیل شود، بنابراین معتقد هستم که طرح مسکن مهر با اولویت بافت فرسوده می‌تواند قابلیت اجرایی پیدا کند.

هاشمی در پاسخ به این سؤال که اجرای پروژه مسکن مهر در بافت فرسوده گران‌تر تمام خواهد شد، گفت: شاید گران تمام شود اما می‌توانیم هزینه‌هایی را که در زیر‌ساخت‌ها برای پروژه مسکن مهر در حال حاضر مصرف می‌شود را در زمینه یارانه و یا ارائه تسهیلات بیشتر در بافت فرسود به کار ببریم.

انتهای پیام/ آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها