امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19657
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 92
سعید تقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه یارانه مطبوعات اساساً اثری دارویی دارد و نمی‌تواند به عنوان درمان درنظر گرفته شود، ...

سعید تقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه یارانه مطبوعات اساساً اثری دارویی دارد و نمی‌تواند به عنوان درمان درنظر گرفته شود، اظهارداشت: ما نباید توقع داشته ‌باشیم که یارانه به صورت دائم و مدام به نهادی تعلق گیرد.

رئیس شورای سردبیری روزنامه جهان اقتصاد با بیان اینکه یارانه‌ها فقط تا زمانی که جبران خلاءهای موجود را کند باید به نهادها و مطبوعات پرداخت شود، افزود: نباید یارانه دائمی به مطبوعات ارائه شود.

وی ادامه داد: با آغاز فعالیت دولت جدید و حاکم شدن سیاست‌های آن از جمله اعتدال در کشور  می‌توان گفت که در این زمان باید چاره‌اندیشی شود که مطبوعات کشور دیگر نیازی به دریافت یارانه نداشته باشند.

این فعال عرصه رسانه بیان داشت: هم‌اکنون در شرایطی که در رکود اقتصادی به سر می‌بریم و با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنیم بدون شک اولین کالایی که از سبد هزینه‌های خانوار حذف می‌شود محصولات فرهنگی و رسانه‌ای است.

به گفته وی، قطعاً ادامه‌دار بودن روند حذف مطبوعات و رسانه‌ها از سبد هزینه‌های خانوار، در ابتدای امر شاید به عنوان یک معضل به نظر نرسد اما در طولانی مدت آسیب‌های جبران‌ناپذیری را بر جامعه تحمیل می‌کند.

رئیس شورای سردبیری روزنامه جهان اقتصاد، بیان داشت: دولت یازدهم باید جلوی آسیب و تعطیلی رسانه‌ها را از این محل بگیرد.

وی بر تأثیر رکود و شرایط نامساعد اقتصادی بر مطبوعات اشاره کرد و گفت:‌ نشریات، روزنامه‌ها و مجلات وابستگی زیادی از حیث اقتصادی به آگهی‌ها دارند و از اینرو در شرایط رکود اقتصادی، مجلات تخصصی نمی‌توانند در‌آمدی ایجاد کنند و در نهایت محتاج به کمک یارانه‌ای دولت می‌شوند.

رئیس شورای سردبیری روزنامه جهان اقتصاد خاطرنشان کرد: چنانچه آگهی‌ها افزایش یابد و درآمد مطبوعات تامین ‌شود، آرامش روزنامه‌ها و مطبوعات فزونی‌ می‌یابد که این خود در نهایت منجر به افزایش تعداد روزنامه‌ها و مطبوعات در کشور می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها