امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19663
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 55
مرتضی رئیسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: اعتبارات مصوب عمرانی ...

مرتضی رئیسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: اعتبارات مصوب عمرانی آموزش و پرورش در بودجه سال 92، 1370 میلیارد تومان است که نسبت به سال قبل رشد 18 درصدی داشته است.

وی ادامه داد: مهم‌ترین سرفصل بودجه، ادامه قانون تخریب و بازسازی مدارس فرسوده است که 875 میلیارد تومان برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

* اختصاص 200 میلیارد تومان برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس

رئیسی با بیان اینکه 200 میلیارد تومان برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس در مناطق سردسیر به ویژه‌ روستاها در بودجه پیش‌بینی شده است، گفت: برای کمک به پروژه‌های خیری و مشارکتی 78 میلیارد تومان و برای ساخت مدارس خارج از کشور نیز 52 میلیارد تومان مصوب شده است.

وی به اختصاص بودجه برای تکمیل سالن‌های ورزشی دانش‌آموزی اشاره کرد و بیان داشت: حدود 90 میلیارد تومان مصوب شده است که 60 میلیارد تومان آن از محل عوارضی ورود دخانیات به کشور اختصاص می‌یابد.

* 31 میلیارد تومان ویژه مدارس شبانه‌روزی و مراکز تربیت معلم

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: برای تأمین تجهیزات سرمایشی مدارس 49 میلیارد تومان و 31 میلیارد تومان برای مدارس شبانه‌روزی و مراکز تربیت معلم در مناطق محروم کشور مصوب شده است.

وی با بیان اینکه اعتبار ملی عمرانی آموزش و پرورش 1140 میلیارد تومان در سال گذشته بوده است، افزود: این میزان با 18 درصد افزایش به 1370 میلیارد تومان رسیده است.

* تکمیل 50 درصد پروژه‌های عمرانی آموزش و پرورش تا پایان سال مالی 92

رئیسی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم اعتبارات مصوب استانی ما بیش از 700 میلیارد تومان شود، گفت: در مجموع اعتبارات ما بیش از 2 هزار میلیارد تومان می‌شود که البته نکته مهم، تخصیص اعتبار است.

وی ادامه داد: اگر اعتبارات به صورت کامل تخصیص پیدا کند، قادریم بیش از 50 درصد پروژه‌های نیمه تمام را در  کشور تکمیل کرده و تحویل دهیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار داشت: اعتبارات عمرانی سال گذشته 1800 میلیارد تومان بود که تقریباً  33 درصد اعتبارات عمرانی در سال قبل به آموزش و پرورش اختصاص یافت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها