امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1967
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 188
محمد ‌ودود حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: رسانه‌های مکتوب طی سال‌های گذشته محدودیت‌ها و معضلاتی را به همراه داشتند که از آن جمله ...

محمد ‌ودود حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: رسانه‌های مکتوب طی سال‌های گذشته محدودیت‌ها و معضلاتی را به همراه داشتند که از آن جمله می‌توان به کمبود و در ادامه افزایش قیمت کاغذ در سال گذشته اشاره کرد.

مدیر مسئول روزنامه جوان اضافه کرد: کم کردن یارانه مطبوعات از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله محدودیت‌ها و معضلاتی است که امسال زمزمه‌های آن به گوش می‌رسد، این امر حتماً چالش مطبوعات در سال جاری خواهد بود.

وی بیان داشت: البته بنده موافق این امر هستم که یارانه مطبوعات به سمت کاهش حرکت کند اما باید گفت که تحقق این مهم مستلزم فراهم شدن مقدمات و لوازم آن از سوی مجموعه‌های دولتی است.

این فعال رسانه‌ای ادامه داد: حذف یکباره یارانه مطبوعات قطعاً می‌تواند مشکلات مطبوعات را در سال جاری چند برابر کند.

حیدری گفت: از جمله مقدماتی که می‌توان به آن اشاره کرد، فراهم‌سازی بسترهای مناسب برای مطبوعات و رسانه‌های مکتوب است که به لحاظ اقتصادی بتوانند یک گردش مالی توجیه‌پذیر داشته باشند.

این فعال رسانه‌ای افزود: اگر مقدمات فراهم شود و دولت به سمت حذف یارانه‌ها و خودکفایی مطبوعات پیش رود این امر می‌تواند مؤثر واقع شود اما حذف یارانه‌ها بدون فراهم‌سازی لوازم آن بدون شک آسیب جدی را متوجه مطبوعات و روزنامه‌ها می‌کند.

مدیرمسئول روزنامه جوان خاطرنشان کرد: باید گفت که فرهنگ مکتوب‌خوانی همچنان جایگاه خود را در میان جامعه ایرانی حفظ کرده است و از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، به نظر می‌رسد حذف یکباره یارانه مطبوعات یکی از آفت‌های فرهنگی در سال جاری باشد که امیدواریم با تمهیدات مسئولان از بروز آن پیشگیری شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها