امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19671
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 65
به گزارش فارس به نقل از واشنگتن پست، تعداد زیادی از نهادهای رگولاتوری در سراسر جهان قصد دارند در مورد ماهیت این عینک و نحوه عملکرد آن تحقیق کنند و ...

به گزارش فارس به نقل از واشنگتن پست، تعداد زیادی از نهادهای رگولاتوری در سراسر جهان قصد دارند در مورد ماهیت این عینک و نحوه عملکرد آن تحقیق کنند و اطلاعات بیشتری در مورد نحوه حفاظت از کاربران در برابر آن داشته باشند؛ با این حال گوگل نتوانسته منتقدان خود را راضی کند.

عینک دیجیتال گوگل چشم هر کاربر را با استفاده از یک نمایشگر کوچک می‌پوشاند و با استفاده از آن می‌توان ایمیل‌ها، پیامک‌ها و ... را مطالعه کرد و با پلک زدن عکس گرفت یا تصاویر ویدیویی تهیه کرد. در حال حاضر این عینک تنها در اختیار برنامه‌نویسان و کاربران حرفه‌ای است، اما قرار است از سال آینده برای فروش عرضه شود.

قابلیت عکاسی و فیلم‌برداری این عینک دلیل اصلی نگرانی نهادهای رگولاتوری است و با استفاده از آن به راحتی می توان مخفیانه از افراد و اماکن عکس و فیلم تهیه کرد. به همین علت رگولاتوری های آمریکا، کانادا، استرالیا و کمیسیون اروپایی از گوگل خواسته‌اند در این مورد همکاری کرده و اطلاعات بیشتری ارائه کند.

گوگل می گوید نسبت به نگرانی‌های نهادهای رگولاتوری واکنش نشان می‌دهد اما قصد ندارد برنامه‌های خود در مورد این عینک را تغییر دهد.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار