امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19695
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه پرس‌تی‌وی، «دیلما روسف» رئیس جمهور برزیل، به منظور پایان دادن به روزهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه پرس‌تی‌وی، «دیلما روسف» رئیس جمهور برزیل، به منظور پایان دادن به روزهای اعتراضات ضد دولتی و آشوب‌های اجتماعی در سراسر این کشور، بسته‌ای از اصلاحات سیاسی‌ را امروز به کنگره می‌فرستد.

روسف در این باره گفت: «قصد داریم پیشنهادات خود را برای رای‌گیری به کنگره بفرستیم تا جزئیات خطوط کلی این پیشنهادات که از دیدگاه ما از اهمیت بیشتری برخوردار است، به طور کامل تبیین شود.»

وی افزود: این رای‌گیری بخشی از تلاش وی برای ترکیب نیروها با فرماندهان دولتی و شهرداری‌ها به منظور ارائه راه‌حل‌های سریع ‌و عینی برای معضلات اقتصادی، حمل و نقل، بهداشت، آموزش و سیاست است.

روسف، 24 ژوئن، به دنبال گفتگو با فرمانداران ایالتی، اعضای کابینه و شهرداران گفت: «من می‌خواهم یک همه‌پرسی برای انتخاب مجلس مؤسسان انجام دهم که وظیفه آن، انجام اصلاحات سیاسی است.»

اعتراضات در برزیل از 11 ژوئن آغاز شد. در آن زمان مردم در سائوپائولو در اعتراض به افزایش قیمت بخش حمل و نقل عمومی به خیابان‌ها ریختند.

این ناآرامی به سرعت در سراسر کشور گسترش یافت و به اعتراضات و ابراز خشم معترضان علیه هزینه بسیار بالای دولت در جام جهانی، ضعیف بودن خدمات عمومی و فساد سیاسی تبدیل شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها