امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19696
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس پانصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران بعد از توقف کوتاهی در جلسات علنی امروز و با حضور 13 نفر از اعضای ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس پانصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران بعد از توقف کوتاهی در جلسات علنی امروز و با حضور 13 نفر از اعضای شورای شهر برگزار شد.

مهدی چمران، مرتضی طلایی، حسن بیادی، علیرضا دبیر، هادی ساعی، حبیب کاشانی، معصوم ابتکار، معصوم آباد، پروین احمدی‌نژاد، احمد مسجد جامعی، عباس شیبانی، محمدعلی نجفی و رسول خادم از حاضرین و حمزه شکیب و خسرو دانشجو از غایبین پانصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران بودند.

از ابتدای جلسه مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سالروز شهادت شهید محراب آیت‌الله صدوقی به دست منافقین اظهار داشت: به روح همه شهدا و روح این شهید بزرگوار درود می‌فرستیم وی اضافه کرد: 12 تیرماه نیز مصادف است با روزی که هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس توسط ناوگان هواپیمایی با حمله ددمنشانه با تمام مسافران به قعر دریا سقوط کرد است که این روز را نیز گرامی می‌داریم ضمن اینکه این روز یادآور جنگ‌آوری‌های دولت آمریکاست که هنوز هم ادامه دارد.

به گزارش فارس، پس از نطق پیش از دستور چمران نخستین موضوع دستور جلسه امروز در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

بررسی یک فوریت طرح «اصلاحیه مصوبات مجوز تقویت و عملیاتی نمودن سیستم مدیریت بحران شهر تهران و اساسنامه مدیریت سازمان بحران شهر تهران» نخستین موضوعی بود که در دستور کار شورا قرار گرفت که در همین زمینه معصومه ابتکار رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران در خصوص طرح اشاره شده گفت: در کمیسیون عمران تغییراتی به صورت شکلی در طرح انجام گرفت و این در حالی بود که هیچ گونه تغییرات محتوایی اعمال نشده است و تغییراتی که انجام شده هم برای این بوده که با قانون هماهنگ‌تر باشیم.

پس از صحبت‌های معصومه ابتکار یک فوریت طرح به رای گذاشته شد که اکثر اعضای شورا به یک فوریت طرح اشاره شده رای دادند.

بررسی طرح (الزام شهرداری تهران) جهت شناسایی و تملک خانه‌های خانواده‌های دارای 4 شهید به بالا و تبدیل آن به «خانه شهدا» از جمله طرح‌هایی بود که در جلسه امروز در دستور کار شورا قرار گرفت و این در حالی بود که اعضای شورا از جمله طلایی، بیادی، دبیر، چمران، ساعی، کاشانی، ابتکار، نجفی و خادم نظرات مختلفی در خصوص این طرح داشتند.

مرتضی طلایی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه یک فوریت طرح اشاره شده در پانصد و دوازدهمین در جلسه شورا و به تاریخ 14 آذر 91 به تصویب رسیده بود اظهار داشت: طرح اشاره شده در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای مطرح و ما نیز پیشنهاداتی را به طرح و ماده واحده آن اضافه کردیم.

نجفی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با انتقاد از طرح اشاره شده گفت: این طرح باید پخته‌تر شود و دوباره به صحن علنی شورا برگردد.

وی اضافه کرد: باید تعریفمان از 4 شهید و 3 شهید در طرح کاملا شفاف و روشن شود ضمن اینکه باید کلمه شهدای خاص را از تبصره ماده واحده طرح برداریم.

حبیب کاشانی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه بنیاد شهید تعریف کاملی را از خانواده شهدا کرده است و در این زمینه شفاف سازی کرده است، گفت: هم‌اکنون در شهر تهران ما حدود 40 الی 45 خانواده داریم که بر اساس آمار بنیاد شهید دارای شهدای 3 الی 4 شهید هستند.

به گزارش فارس پس از صحبت‌های دیگر اعضای شورای شهر قرار شد طرح  «الزام شهرداری تهران جهت شناسایی و تملک خانه‌های دارای 4 شهید به بالا و تبدیل آن به خانه شهدا بار دیگر به کمیسیون فرهنگی - اجتماعی شورای شهر ارجاع و پس از اصلاحیه‌های مدنظر هفته آینده مجددا در صحن علنی شورا مطرح شود.

به گزارش فارس در ماده واحده طرح اشاره شده آمده است به منظور حفظ نام و یاد و نگهداری بهینه آثار باقیمانده شهدای معظم و معرفی و شناساندن آنان به آینده سازان جامعه اسلامی و انتقال فرهنگ جهادی و دفاع مقدس و تثبیت و تقویت ارزش‌های انقلاب اسلامی شهرداری تهران موظف است نسبت به شناسایی، تملک، بازسازی و نوسازی منازل مسکونی خانواده‌های معظم شهدایی که دارای 4 شهید و بیشتر در جریان دفاع مقدس می‌باشند هستند و همچنین شهدای خاص در سطح تهران اقدام و به عنوان «خانه شهدا» تخصیص دهد و ضمن تجهیز این مراکز از آن‌ها به عنوان مراکز فرهنگی جهت معرفی شهدای انقلاب اسلامی و همچنین نمایشگاه‌ها یادگارها و آثار به جای مانده از آنان به عنوان موزه‌های محلی و اجرای برنامه‌های فرهنگی، دینی با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران بهره‌مندی نماید و بودجه و اعتبارات مورد نیاز جهت این امر را برآورد و در بودجه سنواتی شهرداری تهران پیش‌بینی و لحاظ کند.

به گزارش فارس طرح اشاره شده دارای 5 تبصره بود که با نظر اعضای شورای شهر و تاکید رئیس شورا تبصره چهارم حذف گردید.

به گزارش فارس بررسی لایحه نحوه توسعه و گسترش عملکرد مراکز معاینه فنی و بهبود به وضعیت هوای تهران از دیگر موضوعات جلسه امروز بود که در دستور کار اعضای شورا قرار گرفت ضمن اینکه یک فوریت لایحه اشاره شده در پانصد و سی و ششمین جلسه شورا به تاریخ 22 اسفند 91 به تصویب رسیده بود.

اعضای شورای شهر با توجه به مهم بودن لایحه اشاره شده تصمیم گرفتند مجددا لایحه را برای بررسی بسیار به کمیسیون مربوطه ارجاع و در جلسه آتی شورا (سه‌شنبه) مجددا موضوع مطرح شود.

به گزارش فارس یکی از موضوعاتی که امروز اعضای شورای شهر به آن انتقاد داشتند و در دستور کار شورا نیز نبود بحث ساخت و سازهای غیر مجاز در شهر تهران بود.

عباس شیبانی مسن‌ترین عضو شورای شهر تهران که بارها به ساخت و سازهای غیر مجاز در تهران انتقاد کرده بود و حتی تاکید کرده بود که شخصا ساختمان‌های بالای 4 طبقه را خراب خواهد کرد در جلسه امروز بار دیگر تاکید کرد که نباید شهرداری اجازه ساخت ساختمان‌های بالای 4 طبقه را بدهد.

وی از اعضای شورای شهر تهران خواست تا بیشتر در این موضوع کنکاش کنند و راهکار مناسبی را ارائه کنند.

معصومه ابتکار دیگر عضو شورای شهر تهران نیز در حمایت از صحبت‌های شیبانی گفت: در برخی از مناطق شاهد ساخت و سازهای غیر مجاز هستیم و این سؤال پیش می‌آید که نمی‌دانیم مجوز این ساختمان‌ها که به صورت برج هم هستند را که می‌دهد؟

وی تصریح کرد: درمناطق یک، دو، سه، پنج و 22 ساختمان‌های عجیب و غریبی ساخته می‌شود که حتی در منطقه 22 شاهد هستیم که جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر به جمعیت قبلی منطقه اضافه شده است.

ابتکار ادامه داد: موضوعی را که آقای شیبانی مطرح کردند موضوع مهمی است و جا دارد در خصوص طرح تفصیلی و طرح جامع بازنگری مجدی شود.

در ادامه جلسه مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بنده نیز موافق صحبت‌های خانم ابتکار و آقای شیبانی هستم گفتم بنده در هفته چندین نامه در خصوص اینگونه مشکلات می‌نویسم و به شهرداری ارسال می‌کنم.

وی گفت: بنده نیز موافقم که نباید در مناطق تهران برج‌سازی صورت گیرد اما ما هم نمی‌توانیم ساختمان‌های بالای 4 طبقه را محدود کنیم و در واقع این موضوع عملیاتی نیست.

به گزارش فارس جلسه امروز شورای شهر به دلیل آماده شدن و تعمیرات سالن اصلی جلسات شورا (تالار شورا) در سالن اجتماعات تشکیل شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار