امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1970
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 254
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، قبایل عرب و غیرعرب جنوب لیبی دیروز شنبه توافقنامه صلحی را تحت نظارت ریاست ستاد کل ارتش و در ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، قبایل عرب و غیرعرب جنوب لیبی دیروز شنبه توافقنامه صلحی را تحت نظارت ریاست ستاد کل ارتش و در حضور علی زیدان، نخست وزیر و محمد المقریف، رئیس کنگره ملی لیبی به امضا رساندند.

دو قبیله اولاد سلیمان و قبیله التبو منشور صلح بین دو قبیله را در پایان کنفرانس صلحی امضا کردند که در طرابلس، پایتخت لیبی با شعار «در جنوب با یکدیگر به خاطر لیبی آشتی می‌کنیم» برگزار شده بود.

دو طرف این توافقنامه تعهد دادند که از این به بعد دیگر سلاح های خود را کنار گذاشته و برای رفع هر اختلافی با یکدیگر درگیر نشده بلکه گفت و گو کنند و یا حل اختلاف را به دستگاه قضا واگذار کنند و برای ایجاد امنیت و ثبات در جنوب کار کنند  و به همه قوانین دولت لیبی پایبند باشند و در ساختن کشور لیبی بر اساس قانون اساسی شریک باشند.

بر اساس این منشور هر همه قبیله یا هر خانواده وابسته به این قبیله در قبال رفتار و یا جرم و جنایت هر عضو این قبیله مسئول نیست بلکه شخص همان مجرم باید در برابر دستگاه قضایی پاسخگو بوده و مجازات شود.

دو قبیله اولاد سلیمان و التبو پس از قیام سال 2011 که به سرنگونی معمر القذافی منجر شد با توجه به گسترش سلاح در دست غیرنظامیان بر سر اختلافات شخصی و یا اختلاف بر سر املاک خود با یکدیگر وارد درگیری مسلحانه شده و یکدیگر را به خاک و خون می کشیدند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار