امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19707
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 143
محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص ویژگی‌های وزیر آموزش و پرورش دولت ...

محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص ویژگی‌های وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم، اظهار داشت: بر اساس سخنان آقای روحانی که بحث اعتدال را مطرح کردند وزیر این وزارتخانه بسیار مهم، نیز باید یک فرد با اعتدالی باشد و آموزش و پرورش را با مسائل سیاسی درگیر نکند و مسائل دیگری که مربوط به این حوزه نیست را در این وزارتخانه حاکم نکند.
وی افزود: فردی که این مسئولیت مهم را می‌پذیرد باید نسبت به حوزه آموزش و پرورش آشنایی داشته باشد و اینطور نباشد فردی که مدیر موفق در سایر حوزه‌هاست، مسئولیت این دستگاه بزرگ را به عهده بگیرد که در این صورت ضربه جبران‌ناپذیری به وزارت آموزش و پرورش وارد می‌شود.
* وزیر آینده آموزش و پرورش نباید در اجرای سند تحول شتابزده عمل کند
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، گفت: سومین خصوصیت وزیر آموزش و پرورش این است که با عمق جان به اجرای سند تحول بنیادین پایبند و علاقه‌مند باشد و بعد از آن، برای اجرای این سند مطلقاً شتابزده عمل نکند که آثار این شتابزدگی در دراز مدت نتایج تلخی را می‌تواند در این حوزه برای نوجوانان و جوانان ما رقم بزند.
وی ادامه داد: بعد از آن، برای اینکه این سند با وجود زیر نظام‌های مختلف در بُعد علمی، تشکیلاتی و مدیریتی به خوبی اجرایی شود باید کارهای پژوهشی در هر یک از این زیر نظام‌ها صورت گیرد.
* در بحث رتبه‌بندی معلمان باید کارهای پژوهشی انجام شود
زاهدی بیان داشت: باید این کارهای پژوهشی که توسط خبرگان و متخصصان حوزه آموزش و پرورش با اساتید دانشگاهی که در این حوزه صاحب‌نظر هستند به تأیید رسیده است، در زیر نظام‌ها اجرایی شود.

وی با بیان اینکه بحث رتبه‌بندی معلمان بخشی از برنامه‌های سند تحول بنیادین است، عنوان کرد: اکنون این بحث در دستور کار مجلس قرار دارد و باید در این زمینه نیز کارهای پژوهشی صورت گیرد و این موضوع را باید به صورت جامع دید و از شعاری بودن آن به شدت پرهیز کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها