امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19712
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 196
فریبا حاجی علی در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: طبق مصوبه برنامه جامع تشکیل، تحکیم و تعالی نهاد خانواده، مرکز امور زنان و خانواده موظف شد بر ...

فریبا حاجی علی در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: طبق مصوبه برنامه جامع تشکیل، تحکیم و تعالی نهاد خانواده، مرکز امور زنان و خانواده موظف شد بر تشکیل کمیته پیشگیری از طلاق نظارت داشته باشد و سازوکارهای اجرایی شدن آن را پیش بینی کند.

وی ادامه داد: بعد از اینکه این برنامه به دستگاه‌ها ابلاغ شد هم اکنون دستگاه‌ها باید هرکدام وارد عمل شوند، از جمله مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز وظایفی را که برای آن تعریف شده است باید دنبال و اجرایی کند.

دبیر ستاد ملی زن و خانواده ادامه داد: خیلی از دستگاه‌ها در حوزه زنان و خانواده مکلف شدند تا برنامه‌هایی را طبق برنامه جامع تشکیل، تحکیم و تعالی نهاد خانواده انجام دهند که یکی از این اقدامات تشکیل کمیته پیشگیری از طلاق بود که مرکز زنان موظف شد این کار را پیگیری کند.

حاجی علی تصریح کرد: بنابراین با دستگاه‌هایی که مرتبط هستند وارد مذاکره شدیم و مراکزی که بودجه و اعتبارات برای آنها دیده شده است از آنها دعوت شد تا از تجربیات آنها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: کار گروه تشکیل کمیته پیشگیری از طلاق موظف شد که پیش نویس کمیته پیشگیری از طلاق را تدوین کنند و در کار گروه بررسی شود و نحوه اجرایی شدن آن دوباره مورد توافق قرار گیرد.

دبیر ستاد ملی زن و خانواده افزود:این طرح با همکاری مرکز امور زنان، وزارت دادگستری ، قوه قضائیه و مراکزی که در حوزه آسیب‌های اجتماعی سررشته‌ای دارند اجرا می‌شود.

حاجی علی تصریح کرد: در صدد هستیم که هفته آینده پیش‌نویس آن در کار گروه بررسی شود و اگر مواردی وجود دارد که نیاز به اصلاح دارد آن موارد را انجام دهیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار