امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19719
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 104
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری-تحلیلی «راواستوری»، 29 نفر از نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا از جمله «تیم هوئلسکامپ» یک اصلاحیه قانون اساسی را ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری-تحلیلی «راواستوری»، 29 نفر از نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا از جمله «تیم هوئلسکامپ» یک اصلاحیه قانون اساسی را تنظیم کردند و خواستار ممنوعیت ازدواج همجنسگرایان در سراسر آمریکا شدند.

متن اصلاحیه «متمم محافظت از ازدواج» این چنین است: ازدواج در آمریکا باید شامل تنها اتحاد یک مرد و یک زن باشد. نه این قانون اساسی و نه قانون اساسی هیچ ایالت دیگری در آمریکا نباید طوری ساخته شود که ازدواج یا دیگر رخدادهای قانونی وابسته به آن هرگونه اتحادی غیر از اتحاد یک زن و مرد را مجاز بداند.

بر اساس این گزارش، این اصلاحیه برای تصویب به دو سوم اکثریت آراء در مجلس نمایندگان آمریکا و سنا نیاز دارد و پس از آن سه چهارم از ایالت آمریکا باید این قانون را تصویب کنند.

علیرغم آنکه متمم‌های قانون اساسی مشابه این متم در سال 2006 شکست خورد اما هوئلسکامپ اعلام کرد که بر این باور است هم‌اکنون در سراسر آمریکا حمایت‌های زیادی از ممنوعیت ازدواج همجنسگرایان می‌شود.

این لایحه پس از آن معرفی شده است که دیوان عالی آمریکا روز چهارشنبه هفته گذشته دو حکم صادر کرد که ممنوعیت ازدواج همجنسگرایان در کالیفرنیا را غیرقانونی اعلام کرد و مزایایی را برای زوج‌ای همجنس قائل شد.

روز چهارشنبه، دیوان عالی آمریکا با 5 رأی در مقابل 4 رأی اعلام کرد که بخش سه از قانون دفاع از ازدواج 1996 که ازدواج را اتحاد بین یک زن و مرد می‌داند، غیرقانونی است.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا نیز حکم‌های دیوان عالی آمریکا را یک پیروزی برای دموکراسی آمریکا دانست و آن را تحسین کرد.

بر اساس این گزارش، با قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در کالیفرنیا، شمار ایالات آمریکایی که ازدواج همجنسگرایان در آن آزاد است، به 13 رسید.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار