امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1972
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 278
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی کاهش رتبه اعتباری انگلیس، شماری از مقامات برجسته صندوق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی کاهش رتبه اعتباری انگلیس، شماری از مقامات برجسته صندوق بین‌المللی پول از این کشور خواستند تا اجرای برنامه‌های ریاضت اقتصادی در این کشور را با سرعت کمتری پیگیری کند.

«دیوید لیپتون» نخستین مدیر اجرایی صندوق بین المللی پول در این مورد گفت: «روند ثبات در اقتصاد انگلیس باید با توجه به اقتصاد ضعیف‌تر از آنچه انتظار می‌رفت، مورد تجدید‌نظر قرار گیرد.»

لیپتون به شبکه خبری «اسکای‌نیوز» گفت که دیدگاه صندوق روشن است. اقتصاد انگلیس ضعیف‌تر از آنچیزی است که پیش‌بینی می‌شد و دیدگاه ما این است که روند ثبات در این کشور باید مورد تجدید نظر قرار گیرد از این رو ما در این مورد رایزنی خواهیم کرد.»

پیش از این صندوق بین‌المللی پول نرخ رشد اقتصادی انگلیس را در سال جاری از 1 درصد به 0.7 درصد کاهش داد. نرخ پیشنهادی این صندوق برای سال 2014 نیز از 1.9 درصد به 1.5 درصد خواهد بود.

موسسه اعتبارسنجی فیچ رتبه اعتباری انگلیس را روز جمعه یک درجه تنزل داد. بدین ترتیب رتبه اعتباری ممتاز این کشور از (AAA) به (AA+) کاهش پیدا کرد.

این موسسه دلایل کاهش رتبه اعتباری انگلیس را چشم‌انداز نامناسب اقتصادی و بودجه‌ای این کشور عنوان کرده است.

موسسه اعتبارسنجی مودی نیز در ماه فوریه رتبه اعتباری انگلیس را یک درجه کاهش داده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها