امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19729
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه همایش رؤسای پلیس آگاهی سراسر کشور در جمع خبرنگاران در خصوص ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه همایش رؤسای پلیس آگاهی سراسر کشور در جمع خبرنگاران در خصوص شایعه به اتمام رسیدن مسئولیت خود گفت: حکم مسئولیت من در سمت فرماندهی ناجا تا تاریخ 18 تیر سال ۹۳ است و مسئولیت فرماندهی نیروی انتظامی بار سنگینی دارد و همچنین خدمت به مردم افتخار بزرگی است.

وی در ادامه گفت: امیدوارم در طول مدت خدمتم کمبودی در مسئولیت خود نگذاشته باشم و نارضایتی از این بابت مردم نداشته باشند.

وی افزود: مسئولیت نیروی انتظامی خیلی پرکار بوده و من در طول خدمت خود سالانه به طور میانگین دو روز مرخصی گرفتم و حتی در ایام تعطیل هم باید در این مسئولیت به صورت آماده‌باش باشیم و از این بابت نیز ناراحت نیستم.

احمدی مقدم خاطرنشان کرد: حکم انتصاب فرمانده نیروی انتظامی توسط مقام معظم رهبری صورت می‌گیرد و تعویض دولت دلیلی بر این نیست که این مسئولیت و یا هر مسئولیتی در نیروهای مسلح تعویض شود ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که با دولت همکاری کامل داشته باشیم.

وی در خصوص مشکلات رفتاری در پلیس آگاهی گفت: بیشترین مشکلات که از قدیم در پلیس آگاهی وجود داشته خشونت در رفتار با مجرمین است و توجه ویژه‌ای به تصحیح این رفتار صورت گرفته و تلاش می‌کنیم که این مشکل برطرف شود.

همچنین برخی از بازداشتگاه‌ها مشکلاتی داشته است که مشکل آن را برطرف کرده‌ایم و نوع رفتار باید مناسب با نوع جرم باشد.

وی در ادامه افزود: تخلف‌هایی که باعث اخراج از نیروی انتظامی می‌شود شامل رشوه، تبانی با مجرمین و سوء نیت‌های اخلاقی است که خوشبختانه این جرایم در پلیس آگاهی کم است و جرایمی که در پلیس آگاهی اتفاق می‌افتد مانند تصادف، سهل‌انگاری در پست و یا از بین رفتن اموال مانند شکستن سلاح است که این جرایم تأثیری در اعتماد مردم به پلیس ندارد و در پلیس متناسب با جرم با فرد متخلف برخورد می‌شود. نمره‌ای که می‌توانیم به پلیس آگاهی از نظر رفتار بدهیم امروز بالای 15 و از نظر کشف جرم پلیس آگاهی نمره‌ای بالاتر از 17 می‌گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه افزود: استفاده از روش‌ها و ابزارهای فنی راه کشف جرم را کوتاه‌تر کرده و دیگر ثابت شده است که خشونت باعث انحراف در کشف موضوع می‌شود برای مثال در قتل‌هایی که در آبادان صورت گرفته بود شاهد آن بودیم که فردی به این قتل‌ها تحت‌فشار اعتراف کرده بود و قبل از وقوع اعدام شاهد قتل‌های دیگری بودیم که توسط پلیس آگاهی قاتل اصلی کشف شد. رفتار خشونت‌آمیز در حال حاضر بسیار در آگاهی کاهش یافت.

وی در خصوص اجرای طرح‌های امنیت اجتماعی گفت: طرح امنیت اجتماعی از اردیبهشت از سراسر کشور آغاز شده و نتایج آن بسیار روشن و مطلوب است این طرح‌ها در تیرماه هم ادامه دارد و برای پیشگیری از جرم به اجرا درخواهد آمد.

سردار احمدی‌مقدم در ادامه گفت: در خصوص مبارزه با جرایم مربوط به مواد مخدر در زمان دولت آقای احمدی‌نژاد کارهای بسیار خوبی انجام گرفته است و امیدواریم که این کارها ادامه‌دار باشد.

وی در ادامه گفت: رفتار پلیس براساس اغنای مردم و جلوگیری از خشونت است و پلیس مصلح اجتماعی بوده و هر چقدر ارزش‌های مدنی در جامعه پیشرفت می‌کند رفتار پلیس هم باید ارتقاء پیدا کند.

فرماندهی نیروی انتظامی در خصوص افزایش سرقت‌های خرد گفت: سرقت‌های خرد از اردیبهشت‌ماه امسال با اجرای طرح امنیت اجتماعی با آن مقابله شده و در مبارزه با این سرقت‌ها چون تکراری است و توسط یکسری افراد انجام می‌شود توسط پلیس آگاهی پرونده‌های مشابه تشکیل و منجر به شناسایی بانک‌ها و افرادی می‌شود که این اقدامات را انجام می‌دهد.

سردار احمدی‌مقدم در خصوص فعالیت کارآگاه خصوصی گفت: هیچ کارآگاه خصوصی قرار نیست در کشور داشته باشیم و تنها یک سری دفاتر برخی از خدماتی که پلیس آگاهی مانند مشاوره برای مراقبت و اصالت اسناد و خودروها که برای پیشگیری از انواع کلاهبرداری انجام می‌شود ارائه خواهند کرد.

وی در پایان افزود: تمام تصورات این است که رفتار پلیس با یکسری تغییرات در جامعه تغییر خواهد کرد اما تصمیم‌گیری در سطح ملی سبب شده شوراهای مختلف و نهادهای تصمیم‌گیرنده صورت می‌گیرد و تصمیم‌های ملی مقطعی و سلیقه‌ای نیست و ما در پلیس مسیری را طی می‌کنیم که به سمت صلاح جامعه باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها