امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19734
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 156
به گزارش فارس به نقل از العهد، حزب التوحید العربی در لبنان امروز با صدور بیانیه‌ای سفر ویلیام برنز معاون وزیر خارجه آمریکا به لبنان را اقدامی فتنه ...

به گزارش فارس به نقل از العهد، حزب التوحید العربی در لبنان امروز با صدور بیانیه‌ای سفر ویلیام برنز معاون وزیر خارجه آمریکا به لبنان را اقدامی فتنه انگیز خوانده و تاکید کرد که این دیدار نیز خارج از روش مداخله جویانه آمریکا در امور داخلی لبنان نیست.

وی ادامه داد که این دیدار نشان از تمایل واشنگتن برای کشاندن لبنان به باتلاق فتنه از طریق هدف قرار دادن سلاح مقاومت دارد، چرا که ما هرگز از برنز نشنیده‌ایم که موشک باران تروریست‌های سوری به مناطق بعلبک یا هرمل را محکوم کند یا اینکه از تبدیل کردن طرابلس و عکار و عرسال به گذرگاه و مرکز توطئه علیه سوریه و حمایت از گروه‌های تکفیری سخن بگوید و آن را محکوم نماید.

این بیانیه تاکید کرد که این دیدار نیز در راستای حلقه‌های توطئه علیه لبنان و سوریه برای شکستن محور بازدارندگی در برابر اسرائیل و تلاش برای ضربه زدن به مقاومت و مهار کردن آن از طریق ایجاد فتنه در لبنان است و دولت آمریکا از طریق این ابزارها همچنان به دنبال تحمیل نقشه خاورمیانه جدید خود در منطقه و ایجاد فتنه و تفرقه بین ساکنان یک کشور واحد است.

ویلیام برنز برای دیدار با مقامات لبنانی به بیروت سفر کرده است، وی قرار است با میشل سلیمان، نبیه بری و نجیب میقاتی دیدار کند، رئیس جمهور لبنان نیز در دیدار با برنز در اظهاراتی شدید اللحن خطاب به معاون وزیر خارجه آمریکا جامعه جهانی را مسئول اتفاقات امنیتی کنونی در لبنان دانست.

وی از برنز خواست تا جامعه جهانی شبکه‌ای برای حمایت واقعی و رفتاری از لبنان ترتیب دهند، نه اینکه تنها به این کشور نصیحت کنند، چرا که در این اوضاع امنیتی و حضور یک میلیون آواره در این کشور نصحیت برای لبنان فایده‌ای ندارد و اظهارات سیاسی نیز سودمند نیست.

سلیمان بر ضرورت تعجیل در تسلیح ارتش لبنان به تجهیزات ضروری برای مقابله با چالش‌های بزرگ در مرحله آینده این کشور تاکید کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها