امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1974
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 293
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری «براثا»، یک مقام آگاه عراقی اعلام کرد که ائتلاف شهروند با شماره انتخاباتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری «براثا»، یک مقام آگاه عراقی اعلام کرد که ائتلاف شهروند با شماره انتخاباتی 411، تاکنون در بغداد، در مرتبه دوم قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: ائتلاف شهروند در سه استان «واسط»، «ذی‌قار» و «بابل» بیشترین آراء را به خود اختصاص داده است و در برخی از استان‌های جنوبی عراق نیز همچنان در رقابت است تا در این استان‌ها نیز رتبه اول بیشترین آراء را به خود اختصاص دهد.

یک منبع آگاه دیگر نیز با تایید در صدر بودن ائتلاف شهروند در سه استان واسط، بابل و ذی قار گفت که این ائتلاف در دو استان «نجف» و «العمارة» نیز به رتبه اول نزدیک شده است.

در استان بصرة نیز این ائتلاف اکثریت آراء مراکز انتخاباتی شمالی را به خود اختصاص داده اما هنوز آراء مربوط به مراکز انتخاباتی جنوبی شمارش نشده است.

از سوی دیگر برخی رسانه‌های عراقی با تکیه بر آمار غیر رسمی اعلام کردند که در استان ذی‌قار، ائتلاف دولت قانون در صدر قرار دارد.

چندی پیش «عمار حکیم» با اعلام تشکیل ائتلاف شهروند تاکید کرد که این ائتلاف از 23 گروه و جریان سیاسی عراقی (از جمله جریان « بدأنا » و حزب کنگره ملی عراق) تشکیل شده و شعار «استان من، اولویت اول» را سرلوحه کار خود قرار خواهد داد. این ائتلاف در کمیساریای انتخابات شماره 411 را به خود اختصاص داده است.

مرحله دوم انتخابات شوراهای استانی عراق از ساعت هفت صبح دیروز در 12 استان این کشور آغاز شد و تا 5 عصر ادامه یافت. نزدیک به 14 میلیون واجد شرایط، دیروز می‌توانستند آرای خود را به صندوق بریزند.

شرکت‌کنندگان در این انتخابات می‌بایست 378 نفر را از میان 8 هزار و 138 نامزد وابسته به بیش از 260 جریان و گروه سیاسی، انتخاب می‌کردند.

مرحله اول این انتخابات یک هفته پیش به طور ویژه برای نیروهای امنیتی، ارتش و پلیس عراق برگزار شد تا در مرحله دوم انتخابات، این نیروها صرفا به تامین امنیت کشور مشغول باشند.

هنوز این انتخابات به پایان نرسیده و انتخابات در دو استان «نینوا» و «الانبار» به دلیل شرایط امنیتی فعلا به تعویق افتاده و به 18 «می» موکول شده است.

استان کرکوک نیز قرار است پس از تصویب قانون شورای این استان در پارلمان، در انتخابات شرکت کند و ریاست منطقه کردستان عراق نیز زمان برگزاری انتخابات شورهای استانی در سه استان «اربیل»، «سلیمانیه» و «دهوک» را 12 سپتامبر آینده و همزمان با انتخابت پارلمانی و ریاستی این منطقه اعلام کرده است.

کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کرد که در دومین مرحله انتخابات شوراهای استانی این کشور، نزدیک به 6.5 میلیون عراقی و به عبارتی 50 درصد واجدین شرایط مشارکت داشته‌اند
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار