امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19742
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 84
حسن نجاریان در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس؛ در خصوص آخرین وضعیت تولید فیلم سینمایی مرثیه‌ای برای یک دوست توسط بنیاد سینمایی فارابی گفت: مدت‌ها ...

حسن نجاریان در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس؛ در خصوص آخرین وضعیت تولید فیلم سینمایی مرثیه‌ای برای یک دوست توسط بنیاد سینمایی فارابی گفت: مدت‌ها است که فارابی موافقت خود را با تولید این اثر را اعلام کرده است اما فیلم‌های بزرگ همیشه با سرعت ساخته نمی‌شوند و پروسه ساخت آنها طولانی است و در طی سال‌های گذشته بارها با آقای اسدی برسر جزئیات فیلم‌نامه صحبت کردیم تا اینکه سرانجام فیلم‌نامه نهایی به دست آمده است.

وی افزود: یکی از دلایلی که ساخت این پروژه توسط فارابی به طول انجامید عدم توافق برسر جزئیات فیلم‌نامه و همچنین مشخص نبودن تهیه‌کننده بود چرا که چنین کارهای بزرگی را معمولا نمی‌توانیم تهیه‌کنندگی و کارگردانی را به دست یک نفر بسپاریم که سرانجام هر دوی این موانع برطرف شده است.

نجاریان خاطر نشان کرد: سال گذشته آقای قاسم قلی‌پور به عنوان تهیه‌کننده «مرثیه‌ای برای یک دوست» معرفی شد و در واقع مشکل فیلم نامه و گروه تولید حرفه‌ای برطرف شده است اما تنها مشکل بودجه برای تولید فیلم باقی مانده است.

قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی در خصوص این سؤال که آیا این فیلم حتما توسط فارابی تولید خواهد شد یا خیر گفت: به طور مشخص وضعیت حضور ما در فارابی معلوم نیست و نمی‌دانیم که آیا تا پایان سال در خدمت سینماگران خواهیم بود یا خیر و مهمتر‌از آن با مشکل بودجه مواجهه هستیم چرا که بودجه دستگاه‌های فرهنگی هنری هنوز پرداخت نشده است و چنانچه بودجه لازم به دست ما برسد سریعا مقدمات تولید کار را فراهم خواهیم کرد.

نجاریان همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا «مرثیه‌ای برای یک دوست» جزو پروژه‌های فاخر فارابی است یا خیر گفت: نباید از عنوان فاخر برای چنین پروژه‌هایی استفاده کرد چرا که دوستان معتقدند پس از ساخته شدن یک فیلم می‌توان در خصوص فاخر بودن یا نبودن آن اظهار نظر کرد اما این پروژه‌ جزو پروژه‌‌های پرهزینه و اصطلاحا بیگ‌پروداکشن سینمای ایران است که بخش خصوصی از عهده هزینه‌های آن بر نمی‌آید و به همین دلیل فارابی موافقت خود را با ساخت آن اعلام کرده است.

قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی در خاتمه در خصوص اینکه « مرثیه‌ای برای یک دوست» در چه کشورهای فیلمبرداری و چقدر پروسه ساخت آن زمان خواهد برد گفت: معمولا ساخت چنین پروژه‌های بزرگی یک سال زمان می‌برد و علاوه بر ایران بخش‌هایی از این کار در خارج از کشور باید فیلم‌برداری شود که بخشی از قصه در خاک آمریکا می‌گذرد و مشخص نیست آیا گروه می‌توانند این بخش‌ها را در آمریکا فیلمبرداری کند باید لوکیشن مخصوص آمریکا را در کشور دیگر بازسازی کنند.

 

انتهای پیام / ا

 
برچسب ها:
آخرین اخبار