امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19743
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس محمدمهدی آخوندی امروز در نشست خبری که در مرکز درمان باروری و ناباروری ابن‌سینا برگزار شد، اظهار داشت: یکی از ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس محمدمهدی آخوندی امروز در نشست خبری که در مرکز درمان باروری و ناباروری ابن‌سینا برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مواردی که برای درمان سرطان سینه طی مدت اخیر اهمیت پیدا کرده، بخش استفاده از داروی هرسپتین است اما از آنجایی که این دارو روی 20 تا 30 درصد مبتلایان به سرطان سینه تأثیر مثبتی ندارد باید برای تجویز آن تشخیص قطعی داده شود.

وی با تأکید براینکه هرسپتین داروی گرانقیمتی است، افزود: سالانه حدود 40 میلیون دلار صرف تهیه و واردات داروی هرسپیین می‌شود و بیمار مجبور است برای یک دوره درمانی حدود 100 میلیون تومان هزینه کند.

آخوندی بر این نکته تأکید کرد که اگر تشخیص درستی برای تجویز هرسپتین داده نشود این دارو نه تنها تأثیری در درمان بیمار ندارد بلکه ممکن است عوارضی هم برای بیمار داشته باشد.

رئیس پژوهشگاه ابن سینا آزمایش پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه را یکی از موارد مؤثر در امر غربالگری عنوان کرد و گفت: در آزمایش غربالگری که این پژوهشگاه به صورت پایلوت روی 10 نفر از اعضای خانواده انجام داد مشخص شد که دو نفر از آنها قطعاً به زودی به این سرطان مبتلا خواهند شد، 4 نفر ژن مبتلا به این بیماری را داشتند و در 4 نفر دیگر چیزی مشاهده نشد.

وی افزود:‌ دقیقاً دو نفری که در معرض ابتلا بودند 6 ماه بعد به سرطان سینه مبتلا شدند.

آخوندی ژن HER2 را یکی از فاکتورهای مهم برای تشخیص و پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه در مبتلایان عنوان کرد و گفت: در 20 تا 25 درصد مبتلایان به سرطان سینه این ژن تکثیر غیرطبیعی دارد و با انجام آزمایش‌های پاتوبیولوژی IHC و FISH می‌توان این نوع ژن را در افراد مبتلا به سرطان سینه تشخیص داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار