امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19758
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 47
علی لاریجانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: اساساً از رسانه‌ها به‌عنوان رکن چهارم دموکراسی یاد می‌شوند رکنی که از یک طرف با مردم و از ...

علی لاریجانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: اساساً از رسانه‌ها به‌عنوان رکن چهارم دموکراسی یاد می‌شوند رکنی که از یک طرف با مردم و از سوی دیگر با حکومت در ارتباط است بنابراین دولت جدید باید خطاهای دولت‌های قبلی در برخورد با رسانه‌ها را مدنظر قرار دهد و از تجربه مجدد آن پرهیز کند.

دبیر انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران در مورد خواسته‌های اصحاب رسانه از رئیس جمهور منتخب افزود: پشتوانه اصلی برنامه‏های دولت، حضور مردم و حمایت‏های بی‏دریغ آنان از دولت‏مردان است. حضرت امام خمینی (رحمه‏الله) همواره در سخنان خود، به حضور جّدی تأکید داشتند و صاحبان اصلی این کشور و انقلاب را، مردم می‏دانستند. ایشان در یکی از سخنرانی‏های خود فرمودند: «این ملت است که آمد و شما را از این همه گرفتاری‏ها بیرون آورد و با رأی خودش، مجلس درست کرد و جمهوری اسلامی را تنفیذ کرد و رئیس جمهور درست کرد و آن‏ها هم دولت درست کردند. همه چیزهایی که ما داریم، از این مردم است... تا این مردم را دارید، خوف این که بتوانند به شما آسیب برسانند، هیچ نداشته باشید».

وی ادامه داد: در مورد انتخابات و حضور مردم باید گفت که واقعاً مردم با حضور در پای صندوق‌های رأی حماسه سیاسی را رقم زدند و حالا نوبت مسئولان و دولت جدید است که برای رفع مشکلات مردم حماسه‌سازی کند.

این فعال رسانه‌ای گفت: رسانه‌ها در شرایط کنونی یکی از مهمترین دستاوردهای پیشرفت بشری و یکی از با ارزشترین وسیله آگاهی رسانی همگانی هستند که پیوسته و با سرعت سر سام آوری به دلیل جایگاه و اهمیت کلیدی و طبق نیازمندی متقاضیان در حال گسترش و فراگیری‌اند و دولت جدید در جهت همدلی و افزایش امید در بین مردم از  پتانسیل قوی رسانه‌ها باید استفاده مطلوب کند ولی از منظر دیگر اهالی رسانه نیز از رئیس جمهور منتخب توقعات و خواسته‌های قانونی و به حقی دارند.

لاریجانی در مورد خواسته رسانه‌ها گفت: اولین خواسته رسانه‌ها پایبندی رئیس جمهور به شعار‌هایی است که داده است.

وی محدودیت‌های اقتصادی را به عنوان دیگر معضل رسانه‌ها عنوان کرد و بیان داشت: دولت باید تلاش کند که رسانه‌های کشور را با فعالیت‌های اقتصادی سالم آشنا و از وابستگی رسانه‌ها به دولت جلوگیری کند.

دبیر انجمن صنفی خبرنگاران با بیان اینکه عدم استقلال حرفه‌ای یکی دیگر از چالش پیش‌روی رسانه‌ها و مطبوعات است، اضافه کرد: این امر بدین معنی است که رسانه‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی وابستگی شدیدی به جریانات قدرت اعم از قدرت‌های سیاسی و اقتصادی پیدا کرده‌اند که باید در کوتاه مدت با تزریق پول به ادامه حیات رسانه‌ها کمک کرد ولی در میان مدت و بلند مدت با آموزش فعالیت‌های اقتصادی سالم به رسانه‌ها که در بسیاری از کشورها متداول است به رسانه‌ها حیات دائمی و مستقل دهیم.

لاریجانی ر پایان از دولت جدید درخواست کرد که 6خواسته خبرنگاران و روزنامه نگاران را با اولویت در برنامه کاری خود قرار دهند و خاطرنشان کرد: تحقق وعده مسکن خبرنگاران که وعده آن در دولت دهم داده شد و هنوز اجرایی نشده، اجرای آیین نامه قانونی مشاغل سخت و زیان آور برای صنف خبرنگاران، معافیت مالی خبرنگاران، حمایت حقوقی از خبرنگاران، اعطای وام های قرض الحسنه برای خبرنگاران و منزلت بخشی به شغل خبرنگاری در جامعه و خصوصا در نزد مسئولان از جمله این خواسته‌ها است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار