امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19763
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجازی در دومین همایش بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجازی در دومین همایش بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی در استان خوزستان که در ماهشهر برگزار شد، اظهار داشت: در سال 85 میزان جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان خوزستان 95 میلیون دلار بود که در سال گذشته این رقم به 1.9 میلیارد دلار رسید.

وی افزود: در سال 89 و 88 خوزستان مقام اول و در سال 90 مقام دوم و در سال 91 مجدداً مقام اول جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی را به خود اختصاص داد که چندصد میلیون دلار از این سرمایه‌گذاری غیرنفتی بوده است.

استاندار خوزستان اضافه کرد: در این راستا سفرای خارجی را از 5 قاره جهان به خوزستان دعوت کردیم تا امنیت سرمایه‌گذاری را در خوزستان مشاهده کنند و همچنین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان را در نمایشگاه‌های خارجی معرفی کردیم.

حجازی با بیان اینکه با صندوق توسعه ملی برای 83 طرح به ارزش 3.5 میلیارد دلار تفاهم‌نامه امضا کردیم، گفت: از این میزان برای 15 طرح به ارزش یک و نیم میلیارد دلار با صندوق توسعه ملی قرارداد بستیم که 10 درصد کل قراردادهای صندوق توسعه ملی را در برمی‌گیرد و 6 طرح آن مربوط به صنایع میانی و تکمیلی پتروشیمی است.

وی اضافه کرد: صادرات غیر نفتی خوزستان در سال 84 قریب به 2.8 میلیارد دلار بود که در سال 91 به بالای 5 میلیارد دلار رسید.

استاندار خوزستان افزود: صادرات خوزستان به عراق از 140 میلیون دلار سال 86 به 1 میلیارد دلار رسید و سالانه بالای 100 میلیون دلار به آن اضافه می‌شود.

وی با اشاره به آغاز 12 طرح پتروشیمی جدید در استان خوزستان گفت: برای 443 طرح به ارزش 1.8 میلیارد دلار و هزار و 400 میلیارد تومان در خوزستان سرمایه‌گذاری تعریف کرده‌ایم که برای سرمایه‌گذاری بسیار شیرین هستند.

حجازی با اشاره به 27 سفر رئیس جمهور به این استان گفت: در راهها، راه‌آهن و دیگر زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کلانی انجام شده است کما آنکه 100 کیلومتر خطوط انتقال گاز برای تأمین گاز صنعت در خوزستان کشیده شده است.

وی تأکید کرد: ابلاغیه رئیس جمهور درباره اولویت خوزستان و بوشهر در صندوق توسعه ملی برای این صندوق تبدیل به یک اصل شد.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار