امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19767
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، نیروهای یگان ضد شورش بحرین شهروندان بحرینی را که قصد برگزاری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، نیروهای یگان ضد شورش بحرین شهروندان بحرینی را که قصد برگزاری نماز جماعت در محل مسجد تخریب شده ابوذر در منطقه نویدرات را داشتند، متفرق کردند که برخی خبرها از آسیب دیدن شماری از آنها حکایت دارد.

حسین البربوری یکی از شهروندان بحرینی گفت: مسجد ابوذر با روستای قدیمی تاریخی البربوره تفاوت ندارد و بعد از تخریب مسجد (از سوی نیروهای رژیم آل خلیفه) در دوره وضع حالت فوق العاده در کشور، درخواست های مستقیم برای بازسازی آن صورت گرفت اما حالا چرا حکومت  تصمیم دارد که آن را به یک پارک تبدیل کنند. از این رو مردم منطقه اصرار کردند که در محل این مسجد نماز جماعت را به پا دارند ولی با شلیک گسترده گازهای اشک آور و گلوله های پلاستیکی نیروهای یگان ضد شورش روبرو شدند.

رژیم بحرین از آغاز انقلاب مردم در فوریه سال 2011 میلادی تاکنون تعدادی از مساجد را تخریب کرده و از بازسازی آن جلوگیری می‌کند.

این رژیم اخیرا در اقدامی دیگر به مردم اجازه نمی دهد که در کنار ویرانه های این مساجد نیز نماز به جای بگذارند و تلاش می‌کند تا مصادره زمین این مساجد، آنها را به مناطق دور افتاده و متروک منتقل کند.

وزارت کشور بحرین پیش از این نیز با محاصره کامل مسجد تخریب شده ابوذر، اقامه نماز در این مکان عبادی را ممنوع کردند.

وزارت دادگستری و امور اسلامی بحرین همچنین دستور تخریب دوباره مسجد ابوطالب در شهر حمد را به عنوان مقدمه ای برای انتقال این مسجد به جایی دور افتاده صادر کرده است.

وزارت دادگستری و امور اسلامی تهدید مشابهی را نیز درخصوص انتقال دو مسجد فدک الزهراء و امام عسگری (ع) به جاهای دور افتاده و متروک مطرح کرده است.

دولت بحرین این دو مسجد را در سه ماهه چهارم سال 2011 میلادی در راستای سیاست مجازات گروهی تخریب کرده بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها