امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19770
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در ادامه نشست خود با روسا و معاونین پلیس آگاهی کشور با اعلام این مطلب تأکید کرد: امروز در سطح ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در ادامه نشست خود با روسا و معاونین پلیس آگاهی کشور با اعلام این مطلب تأکید کرد: امروز در سطح منطقه برترین کشور در حوزه کشف جرم هستیم و همچنین در سطح قاره آسیا چیزی از کشورهای پیشرو کم نداریم.

وی گفت: فقط زیرساخت‌هایمان را باید تکمیل و قوی‌تر کنیم اما از نظر هوش ما افراد بسیار باهوش و قوی در این حوزه فعالیت می‌کند.

وی در ادامه توصیه کرد: با ایجاد بانک‌های اطلاعاتی یکپارچه و تبادل اطلاعات بین سازمان‌ها از خیلی‌ها از جرم‌ها می‌توان پیشگیری کرد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: در حال حاضر در بانک‌ها سامانه جامعی در حال راه‌اندازی است که این سامانه راه بسیاری از کلاهبرداری‌ها را مسدود می‌کند.

وی تأکید کرد: وقتی شیوه‌های جدید در مبارزه با جرم پیش می‌آید شیوه‌های سنتی از بین نمی‌رود و البته برخی از جرایم در کشور مانند راه‌زنی نزدیک به صفر رسیده و در حال از بین رفتن است.

سردار احمدی مقدم استفاده از سیستم JIF را الزامی دانست و گفت: این سیستم ساختار سازمان را سازماندهی کند تا با توجه به فراوانی جرم تمرکز را در مناطق مختلف تنظیم کنیم. برای مثال کلاهبرداری و سرقت‌های بزرگ فقط در کلانشهر‌ها صورت می‌گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور در ادامه گفت: مسئله دیگری که مهم است توجه به نوع رفتار و جلب رضایت مردم است.

وی افزود: باید جرم را شناسایی کنیم و همه وظایف در این خصوص انجام شود و پاسخ درستی به مردم بدهیم.

سردار احمدی مقدم گفت: حتی سامانه‌ای ایجاد شود که مردم بتوانند شکایات خود را پیگیری کنند و این سبب جلب رضایت مردم شود.

وی در ادامه گفت: برخورد با خود مجرمان نیز با تصویب قانون شهروندی مورد اهمیت قرار داده شده و در حال حاضر تحت نظر‌گاهای پلیس نمره‌ای در حدود 70 از 100 می‌گیرد و بازداشتگاه‌های آگاهی نیز نمره‌ای بالای 80 دارد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: البته می‌توانیم از بازداشتگاه‌های خود سازمان زندان‌ها با تخصیص اتاق تحقیق در آنها استفاده کنیم. در حال حاضر توجه بسیاری در خصوص تفکیک جنسیتی در مأمور کنترل و بدرقه در بازداشتگاه‌ها صورت می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: هیچ برخورد خشنی با مجرمان نباید صورت بگیرد و این مسئله باید به صورت یک فرهنگ اجرا شود که روش‌های خشن و برخوردهای غیرقانونی دیرتر به حقیقت می‌رسد و مسئله مهم در کار پیگیری جرم استفاده از کارهای فنی و پیچیده است.

وی تأکید کرد: هر گزارشی در خصوص رفتار ناصحیح به ما برسد پیگیری خواهد شد و هم با مسئول و هم با مأمور آن برخورد خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: فاصله بین آرامش و بحران یک شیشه‌شکستن است و خویشتنداری و استفاده از فهم مردم برای ما مهم است و طرح مکنا در آگاهی ناجا با هدف خدمت‌گذاری و جلب رضایت مردم باید به اجرا در بیاید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها