امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19780
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به مناسب سفر اخیرش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به مناسب سفر اخیرش به بحرین برای حضور در نشست مشترک وزیران امور خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد: من از نزدیک وضعیت بحرین را از زمان آغاز دوباره ناآرامی ها در فوریه سال 2011 میلادی دنبال می کنم. شخصا با مسئولان بحرینی در بالاترین سطوح و همچنین نمایندگان جامعه مدنی بحرین صحبت کردم.

وی افزود: این هفته براساس درخواست من، استاویرس لامبرینیدس نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امر حقوق بشر سفری به بحرین داشت و با نمایندگان دولت و مخالفان و جامعه مدنی ملاقات کرد و همچنین فرصتی برایش فراهم شد تا با زندانیان بازداشت شده به علت فعالیت های سیاسی آنها ملاقاتی داشته باشد.

اشتون بدون توجه به تداوم سرکوبگری رژیم آل خلیفه با همدستی رژیم آل سعود علیه معترضان گفت: من از گام های مثبت مسئولان بحرینی برای اجرای توصیه های کمیته حقیقت یاب بسیونی (کمیته انتصابی شاه بحرین) و در نتیجه بهبود وضعیت حقوق بشر استقبال می کنم.

وی تصریح کرد: اتحادیه اروپا به ترغیب بحرین برای اجرای کامل و سریع توصیه های کمیته حقیقت یاب و توصیه های حقوق بشری اجلاس ژنو ادامه خواهد داد و حمایت ممکن را برای رسیدن به این هدف انجام خواهیم داد.

اشتون از همه طرف ها خواست تا از خشونت خودداری کرده و با یکدیگر برای برقراری آشتی ملی تلاش کنند.

وی افزود: روند آشتی پایدار نیازمند آمیخته ای از میانه روی و اعتماد سازی از طریق گام های محسوس همگان است که از جمله این گام ها، آزادی زندانیان درچارچوب فعالیت های مسالمت آمیز سیاسی برای غلبه بر جبهه بندی عمیق در جامعه بحرین است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها