امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19781
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران بشیر حاجی‌بیگی مدیرکل روابط عمومی سازمان انتقال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران بشیر حاجی‌بیگی مدیرکل روابط عمومی سازمان انتقال ایران گفت: متأسفانه در کشور ما سهم اهدای خون بانوان نهادینه نشده و اهدای خون در بانوان آمار پایینی را در کشور دارد در حالی که آمار اهدای خون بانوان در کشورهای اروپایی در بسیاری موارد با مردان برابری می‌کند.

وی افزود: تهران به دلیل داشتن مراکز درمانی و بیمارستانهای متعدد بیشترین مصرف خون و فراورده‌های خونی را دارد و این در حالی است که اهدای خون بانوان تهرانی به طور میانگین 5 درصد است و گاهی هم کاهش می‌یابد.

حاجی بیگی همچنین گفت: در بین استانهای کشور بانوان استان لرستان با 10.5 درصد بیشترین آمار اهدای خون را به خود اختصاص داده‌اند که پس از آن بانوان کردستان با 8.3 درصد، خراسان جنوبی با 8 درصد و بانوان کرمانشاه با 7.9 درصد بیشترین آمار اهدای خون را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیر کل روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران ترس را یکی از عوامل اصلی آمار پایین اهدای خون در بین بانوان عنوان کرد و گفت: کم‌خونی عامل دیگری است که بانوان به این دلیل مایل به اهدای خون نیستند در صورتی که اهدای خون در ایجاد کم‌خونی دخیل نیست.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار