امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19783
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غضنفر رکن‌آبادی و «سوین آس» سفرای جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی نروژ در لبنان امروز (سه‌شنبه) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غضنفر رکن‌آبادی و «سوین آس» سفرای جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی نروژ در لبنان امروز (سه‌شنبه) آخرین تحولات لبنان و منطقه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

سفیر نروژ در لبنان ضمن تبریک انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور جدید کشورمان، با اشاره به تجربه بالای روحانی در امور سیاسی جمهوری اسلامی ایران به ویژه پرونده هسته‌ای، نسبت به توسعه هر چه بیشتر روابط ایران با دیگر کشورها ابراز امیدواری کرد.

سوین آس همچنین با اشاره به اهمیت ثبات در لبنان و جلوگیری از تأثیرگذاری بحران سوریه بر این کشور، ضرورت تسریع در حل سیاسی بحران و کمک به بهبود وضعیت آوارگان سوری در لبنان را مورد تأکید قرار داد.

سفیر کشورمان نیز در گفت‌وگو با همتای نروژی خود، با اشاره به ابتکار عمل جمهوری اسلامی ایران برای حل سیاسی بحران سوریه و اقدام بشردوستانه کشورمان در توزیع کمک‌های انسانی بین آوارگان سوری و فلسطینی در لبنان، تصریح کرد: بدون تردید توقف حمایت‌های مالی و تسلیحاتی خارجی از گروه‌های تکفیری و تروریست‌های مسلح در سوریه، اولین گام عملی لازم در راستای دستیابی به راه‌حل سیاسی در آن کشور تلقی می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها