امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19789
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 90
«عمر الشال» عضو ارشد جریان مردمی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، تاکید کرد: مرسی باید پیش از پایان ...

«عمر الشال» عضو ارشد جریان مردمی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، تاکید کرد: مرسی باید پیش از پایان مهلت 48 ساعته ارتش برای پاسخگویی به خواسته های مردم و توافق با مخالفان، از قدرت کنار برود زیرا بحران موجود فقط با کناره گیری فوری او از قدرت به نشانه احترام به خواست مردم و جلوگیری از خونریزی در کشور، حل و فصل می شود.

اخوانی ها اوضاع کنونی را درک کنند

وی افزود: فراخوان اخوان المسلمین مصر برای تجمع گسترده در واکنش به تجمع مخالفان، کشور را وارد گردونه هرج و مرج و خشونت می کند در حالی که آنان باید اوضاع کنونی را به خوبی درک کرده و بدانند که میلیون ها مصری در استانهای مختلف و شهرهای کوچک و بزرگ و حتی روستاها به خیابانها آمده و کناره گیری مرسی را خواستار هستند پس اخوانی ها دیگر منتظر چه هستند؟

الشال تصریح کرد: استعفای تعدادی از وزیران از کابینه هشام قندیل در پی درک صحیح آنان از اوضاع تاریخی و حساس کنونی کشور صورت گرفته و آنان نشان دادند که حامی خواست و اراده مردم هستند و دریافتند که نه نخست و زیر و نه رئیس جمهور قادر به کنترل خشونت مردم و پایان آن نیستند.

وی در توضیح این مطلب گفت: وزیران مستعفی در این شرایط ترجیح دادند در صفوف مردمی که به حاکمان مشروعیت می بخشند قرار گیرند تا در صف حاکمانی که قادر به اداره کشور نیستند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار