امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19793
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری حوادث، در روز 23 فروردین سال جاری فردی با مراجعه به کلانتری 190 شمس آباد به مأموران اعلام کرد: با خودرو پراید در ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری حوادث، در روز 23 فروردین سال جاری فردی با مراجعه به کلانتری 190 شمس آباد به مأموران اعلام کرد: با خودرو پراید در بزرگراه امام علی (ع) دو نفر را به عنوان مسافر سوار ماشین کردم که در بین راه، با تهدید چاقو اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه، انگشتر حلقه ازدواج، عینک آفتابی، گردنبند طلا و 120 هزار تومان وجه نقد کرده و متواری شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف و به دستور دادیار شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از مالباخته که در حین سرقت مشخصات ظاهری یکی از سارقین در صندلی شاگرد راننده را به خاطر سپرده بود، اقدام به چهره نگاری تصویر یکی از متهمان کرده و با بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه‌دار موفق به شناسایی مختار 29 ساله شدند که پیش از این سه بار به اتهام موادمخدر، شرب خمر و سرقت دستگیر و روانه زندان شده بود.

با شناسایی مختار به عنوان یکی از سارقان، کاراگاهان در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که مختار به همراه برادر کوچکتر خود به نام رضا 25 ساله اقدام به سرقت کرده که تصویر رضا از سیستم جامع پلیس استخراج و مالباخته وی را به عنوان سارق دوم مورد شناسایی قرار داد.

با شناسایی مخفیگاه رضا و مختار در بلوار ابوذر، این محل تحت مراقبت‌های پلیسی قرار گرفت و سرانجام هر دو برادر دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی منتقل شدند؛ دو برادر در مواجهه حضوری، توسط مالباخته مورد شناسایی قرار گرفته و علاوه بر اعتراف صریح به زورگیری از مالباخته، به ده‌ها فقره سرقت به شیوه‌های مختلف زورگیری تحت پوشش مسافر، زورگیری از رهگذران و با همدستی سه نفر از دوستان خود اعتراف کردند.

با دستگیری رضا و مختار و اعترافات صریح آن‌ها در خصوص معرفی سه همدست خود به نام های محسن 23 ساله، شهاب 23 ساله و علی 21 ساله، کارآگاهان در بررسی سوابق متهمان اطلاع پیدا کردند که محسن و علی از مجرمان سابقه داری هستند که بارها دستگیر و روانه زندان شدند؛ در این بین، بررسی سوابق علی نشان داد که وی از اراذل و اوباش سطح یک منطقه شادآباد است که دارای سابقه دستگیری در اداره شانزدهم پلیس آگاهی نیز است.

با شناسایی سه عضو دیگر پرونده، کارآگاهان اداره پنجم با شناسایی محل تردد متهمان در منطقه نازی آباد ایستگاه ورزش، موفق به دستگیری محسن و شهاب شدند؛ در ادامه عملیات دستگیری اعضای گروه، علی در مخفیگاهش واقع در منطقه شادآباد شناسایی و دستگیر شد.

در زمان دستگیری آخرین عضو گروه سارقان زورگیر با ایجاد درگیری با کارآگاهان و استفاده از اسپری اشک آور تلاش داشت تا از دست آنها متواری شود که نهایتاً طی عملیات تعقیب و گریز و شلیک تیر هوایی از سوی کارآگاهان، دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی منتقل شد.
با آغاز تحقیقات، متهمان به ده‌ها فقره زورگیری به شیوه های مختلف ، در مناطق مختلف سطح شهر تهران بویژه در خانی آباد، فلاح، نواب، اتوبان آهنگ، پیروزی و تهرانپارس، به ویژه با استفاده از تاریکی شب اعتراف کردند.

خانم جوانی پس از حضور در اداره پنجم و شناسایی محسن و شهاب، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در حال رفتن به سمت خانه در خیابان خانی آباد بودم که در داخل کوچه‌ای خلوت، ناگهان دو نفر موتور سوار به سمت من حمله ور شدند و اقدام به سرقت دستبند و کیف همراهم کردند.

با داد و فریاد از شهروندان درخواست کمک کردم که دو نفر جوان به کمک من آمده و با سارقین درگیر شدند که سارقین با توجه به شلوغ شدن محل و اطلاع اهالی از موضوع به ناچار موتورسیکلت خود را رها و پا به فرار گذاشتند. 

با توجه به اظهارات مالباخته و آغاز تحقیقات از محسن و شهاب، آنها صراحتاً به زورگیری از خانم جوان اعتراف و در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشتند که پس از رها کردن موتورسیکلت آپاچی سفید رنگ خود در محل سرقت، به قصد ایجاد انحراف در مسیر تحقیقات پلیسی و با تطمیع یکی از دوستان خود به نام بهزاد 21 ساله و پرداخت مبلغ 200 هزار تومان، از وی خواسته بودند که تحت عنوان مالک موتورسیکلت اقدام به طرح شکایت تحت عنوان سرقت موتورسیکلت کند که بهزاد نیز توسط کارآگاهان دستگیر شد، در ادامه تحقیقات به دریافت پول از متهمان جهت طرح شکایت کذب اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهمان در همان مراحل اولیه تحقیقات به ده‌ها فقره زورگیری و به شیوه‌های مختلف اعتراف کردند که در حال حاضر شناسایی پرونده‌های مشابه و دعوت از مالباختگان در دستور کار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

لذا از تمامی مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد و در مناطق مختلف سطح شهر تهران به ویژه در منطقه شرق و جنوب غرب تهران مورد زورگیری و سرقت اموال قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمان و طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها