امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19796
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 112
محسن عرب خالقی دبیر مجمع شاعران اهل بیت(علیهم السلام) در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس خبر از رونمایی دو کتاب به همت مجمع شاعران اهل بیت داد ...

محسن عرب خالقی دبیر مجمع شاعران اهل بیت(علیهم السلام) در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس خبر از رونمایی دو کتاب به همت مجمع شاعران اهل بیت داد و گفت: فردا از کتاب‌های مجموعه آثار عبدالعلی نگارنده و نغمه‌های پیروزی محمود اکبرزاده در سرای اهل قلم رونمایی می‌شود.

وی درباره اهمیت رونمایی از این کتاب‌ها اظهار داشت: مرحوم نگارنده از شاعران بسیار برجسته مشهد است که سال 47 فوت کرده و مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی‌هایشان به جلسات خانگی مرحوم نگارنده اشاره کرده بود که وی به همراه بزرگانی چون شفیعی کدکنی، سید محمود حکیمی، استاد کمال و دیگران در این جلسات مرتبا شرکت می‌کردند.

عرب خالقی گفت: «نغمه‌های پیروزی» هم عنوان کتابی است که پنجاه سال پیش به همت محمود اکبرزاده از مداحان پیشکسوت مشهدی گردآمده و با مقدمه محمدرضا حکیمی چاپ شده است، این کتاب در بر دارنده آثار 70 شاعر است. اما این کتاب با ویرایش مجدد و نمونه آثار و زندگینامه 133 شاعر (خاص اشعار مدایح و مناقب حضرت ولی عصر (عج)) منتشر شده است.

در مراسم رونمایی از دو کتاب که فردا ساعت 18 در سرای اهل قلم برگزار می‌شود، شاعرانی چون محمدعلی مجاهدی، مرتضی اسفندقه، احد ده بزرگی، علی انسانی، غلامرضا شکوهی، غلامرضا سازگار، محمود اکبرزاده، علیرضا قزوه، سید علی اصغر صائم کاشانی، هاشم شکوهی، محمدجواد غفور زاده (شفق) و بسیاری دیگر از شاعران اهل بیت حضور دارند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها