امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19800
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «حریت» ترکیه، یک تبعه سوئدی که به اتهام نقض قوانین حمل سلاح در تایلند ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «حریت» ترکیه، یک تبعه سوئدی که به اتهام نقض قوانین حمل سلاح در تایلند بازداشت شده، روز سه‌شنبه در دادگاه ارتباط با حزب‌الله لبنان را رد کرد.

«ادریس حسین» لبنانی‌الاصل ژانویه سال گذشته در بانکوک بازداشت شد. پلیس تایلند کمی بعد ادعا کرد در محل سکونت حسین مواد شیمیایی با قابلیت کاربرد در ساخت بمب پیدا شده است.

حسین متهم است که به همراه چند نفر دیگر 6 تن آمونیم نیترات را در بسته‌هایی جاسازی کرده بوده است. در ماه مارس بود که مقامات تایلندی ادریس را به ارتباط با گروه «حزب‌الله» لبنان نیز متهم کردند.

«ادریس حسین» امروز در اولین جلسه استماع دادگاه، اتهامات وارد شده و داشتن ارتباط با حزب‌الله را رد کرد. وی در این جلسه با بیان اینکه حزب‌الله در لبنان کاملا شناخته شده است و تقریبا بخشی از حکومت به شمار می‌آید، گفت: من هم مثل بقیه حزب‌الله را می‌شناسم. اما هیچ رابطه‌ای (چه مستقیم و چه غیر مستقیم) با این گروه ندارم.

آمونیم نیترات ماده‌ای است که عموما در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما ترکیب آن با برخی مواد دیگر می‌تواند در تولید بمب به کار رود. حمل و نگهداری این ماده در تایلند نیازمند کسب مجوزهای قانونی است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار