امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19805
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌محمد شیشه‌گر، تهیه کننده این اثر با اعلام این خبر گفت: در این اثر، به سراغ کسانی رفته‌ایم که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌محمد شیشه‌گر، تهیه کننده این اثر با اعلام این خبر گفت: در این اثر، به سراغ کسانی رفته‌ایم که از جداشدگان گروهک منافقین هستند و از نزدیک شاهد سیر فعالیت های انجام شده در اردوگاه اشرف و وقایع و اتفاقات آن بوده‌اند. البته این افراد لزوما در ایران زندگی نمی‌کنند و بعضا بعد از منفک شدن از گروهک منافقین، هر یک کشوری را برای سکونت خود انتخاب کرده‌اند. از این رو شرح ماوقع از زبان این افراد به واقعیت‌ها نزدیک‌تر است و اعتماد بیشتری را در مخاطب برمی انگیزد.

وی افزود: سوژه اصلی این مستند شخصی به نام مصطفی محمدی است که مقیم کاناداست. وی زمانی از طرفداران گروهک منافقین بوده است. سالها قبل دختر او به بهانه بازدید به اردوگاه اشرف برده می‌شود اما هیچگاه باز نمی‌گردد و بعد از 25 سال تلاش برای بازگرداندن دخترش در می‌یابد که او به ظاهر تمایلی به بازگشت ندارد اما واقعیت چیز دیگری است . کما اینکه پسرش نیز عضو این سازمان بوده است و رفته رفته این شخص به اهداف پلید و غیر انسانی گروهک منافقین پی می‌برد.

وی تصریح کرد: در خلال این روایت، تاریخچه شکل گیری این گروهک و رویکرد آن از ابتدای دهه 50 و افرادی که بدنه اصلی آن بوده اند بررسی می شود.

شیشه‌گر اذعان داشت: سیر تولید این اثر قطعا به دلیل حساسیت موضوع با دشواریهایی همراه بود که در نهایت با همدلی اعضای گروه به ثمر نشست.

وی افزود: با توجه به اینکه بخش عمده ای از پادگان اشرف تخلیه شده است با همکاری ارتش عراق این مجال را یافتیم تا تصاویری را از فضای داخلی این اردوگاه تهیه کنیم. همچنین فرانسه آلمان و ترکیه سایر کشورهایی هستند که بخش های دیگری از این مستند که مجموعا ساخت آن یک سال و نیم به طول انجامید در آنها تولید شده است.

در مستند «برای دخترم سمیه» محمد کریم‌زاده به عنوان مدیر تولید و هومن صالح و علی غریبایی به عنوان تصویربردار همکاری داشته‌اند. همچنین مرتضی پایه شناس کار گردان این فیلم 90 دقیقه ای تدوین آن را نیز بر عهده دارد.

این اثر در گروه معارف، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سیمافیلم تولید می‌شود.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار