امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19811
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الشرق، جبهه نجات ملی معارض مصر(ائتلاف اصلی معارضان) اعلام کرد که ما از هیچ کودتای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الشرق، جبهه نجات ملی معارض مصر(ائتلاف اصلی معارضان) اعلام کرد که ما از هیچ کودتای نظامی حمایت نمی‌کنیم و اطمینان داریم که بیانیه ارتش تاکیدی بر تمایل ارتش برای دخالت در امور سیاسی نیست.

در این بیانیه آمده است که جبهه نجات ملی از زمان تشکیل آن در تاریخ 22 نوامبر 2012 به ایجاد یک دولت مدنی مدرن و دموکراتیک که همه طیف‌های سیاسی از جمله جریان اسلامی در آن مشارکت داشته باشند، پایبند است و ما اطمینان داریم که بیانیه ارتش به معنای تمایل آن برای دخالت در امر سیاست و یا ایفای نقش سیاسی نیست.

جبهه نجات ملی همچنین اظهار داشت که درخواست این جبهه از مرسی برای برکناری، مغایرتی با اصول دموکراسی ندارد زیرا هیچ یک از خواسته‌های انقلاب محقق نشده است بلکه بر عکس مرسی و اخوان‌المسلمین کشور را به سمت دیگری بر اساس تمایلات خود برای سلطه بر ارکان دولت رهبری کردند و دموکراسی محقق نشد و شرایط زندگی مصری‌ها نیز در سایه تداوم اوضاع نابسامان اقتصادی، بهبود نیافت.

جبهه نجات ملی همچنین خشونت‌ها و تجاوزات علیه مقرهای جماعت اخوان‌المسلمین و حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی این جماعت را محکوم کرد.

ارتش مصر دیشب طی بیانیه‌ای به گروه‌های سیاسی 48 ساعت مهلت داد تا خواسته‌های ملت را محقق کنند و این در حالی است که ریاست جمهوری مصر امروز در بیانیه‌ای مخالفت خود با ضرب‌الاجل ارتش را اعلام کرد.

انتهای پیام/۲
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها