امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19818
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 72
بهرام حیدری‌ تهیه‌کننده فیلم سینمایی «ایرباس» در خصوص آخرین وضعیت تولید این پروژه سینمایی گفت: فردا سالروز این واقعه وحشتناک است و باید به ...

بهرام حیدری‌ تهیه‌کننده فیلم سینمایی «ایرباس» در خصوص آخرین وضعیت تولید این پروژه سینمایی گفت: فردا سالروز این واقعه وحشتناک است و باید به خانواده‌های تمامی شهدای این حادثه تسلیت گفت و امیدواریم بتوانیم این حادثه را که دنیا برخورد صحیحی با آن نداشت و مطبوعات جهانی در پرداختن به آن کوتاهی کردند، به درستی به همه دنیا منعکس کنیم.

وی افزود: به اعتقاد من، حادثه هواپیمای ایرباس ایرانی کمتر از 11 سپتامبر نبود اما دنیا برخورد خوبی با این اتفاق نکرد و مطبوعات دنیا چشم خود را بر روی کشته شدن 66 کودک و در مجموع 290 انسان بی‌گناه بستند و ما با ساخت این فیلم نشان دهیم که ایران خودش قربانی تروریسم است و غرب باید ثابت کند که خون از خون رنگین‌تر نیست.

حیدری خاطرنشان کرد: از آنجایی که این پروژه ابعاد بین‌المللی دارد با بسیاری از بزرگان سینمای آمریکا مذاکره کردیم و برخی از آنها اعلام آمادگی کردند تا در این پروژه حضور داشته باشند که تاکنون حضور ول‌کیلمر و شان‌استون به عنوان بازیگر، پکستون وینترز بعنوان کارگردان مشترک و اسکات‌ فرانک به عنوان مشاور فیلم‌نامه قطعی شده است.

تهیه کننده فیلم سینمایی«ایرباس» تصریح کرد: متاسفانه سینمای ایران تاکنون برای ساخت آثاری در این ابعاد در سطح جهانی پیش‌قدم نشده است تا ما بتوانیم خودمان را در دنیا مطرح کنیم و به سر انجام رسیدن این همکاری به شجاعت مدیران سینمایی بستگی دارد اما خوشحالم که اکنون قرار است دو کار سینمایی در خصوص ابعاد مختلف این فاجعه انسانی ساخته شود.

وی ادامه داد: ما تاکنون قدم‌های مثبتی را به جهت بحث‌های مالی کار برداشته‌ایم و قرار است سرمایه‌گزاران ایرانی و خارجی مشارکت یکسانی در این پروژه داشته باشند.

حیدری درخصوص محل فیلمبرداری پروژه سینمایی «ایرباس»، گفت: حدود 40 درصد از فیلم‌برداری این فیلم در آمریکا و مرزهای ایران می‌گذرد و بقیه بخش‌ها در خاک ایران و بخصوص بندرعباس و جزیره هرمز می‌گذرد.

تهیه کننده فیلم سینمایی«ایرباس» درخصوص زمان آغاز رسمی پیش‌تولید این کار، گفت: پیش‌تولید کار به صورت غیررسمی آغاز شده است و با بسیاری از هنرمندان بزرگ داخلی و خارجی برای ایفای نقش در این پروژه و یا حضور در گروه تولید صحبت کرده‌ایم اما تا زمانی که این مذاکرات منجر به عقد قرارداد نشود نمی‌توانیم بگوییم پیش‌تولید چه زمانی آغاز می‌شود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: امیدواریم در بیست‌و ششمین سالگرد وقوع این حادثه تلخ بتوانیم «ایرباس» را در سطح جهانی اکران کنیم و امید زیادی داریم تا این کار حتماً تا پایان امسال ساخته شود و باید برای این کار ، مدیران جدید سینمایی هنر را درک کنند و با شهامت از ساخت این فیلم حمایت کنند.

حیدری در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا همکاری مشترک پکستون وینترز و نادر طالب‌زاده نتیجه مثبتی خواهد داشت، گفت: وینترز برنده دو جایزه بین‌المللی از جشنواره‌های ساندنس و لس‌آنجلس است و در کنار او نیز اسکات‌فرانک به عنوان مشاور فیلم‌نامه «ایرباس» قرار دارد که حتماً نتیجه این همکاری مشترک تولید اثری قابل قبول با قابلیت اکران جهانی خواهد بود.

تهیه کننده فیلم سینمایی«ایرباس» همچنین در پاسخ به این سوال که آیا امکانات مورد نیاز برای ساخت این پروژه در کشور ما وجود دارد یا خیر، اظهارداشت: بسیاری از امکانات مورد نیاز در داخل ایران موجود است اما به دلیل اینکه قصد داریم اثری قابل اعتنا و استاندارد بین‌المللی بسازیم نیاز داریم تا بخشی از وسایل مورد نیاز را وارد کنیم.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه با استعفای عباسیان امکان دارد در زمان تولید «ایرباس» تغییراتی بوجود بیاید، گفت: پیش از این قرار بود مهرماه فیلم‌برداری کار شروع شود اما با توجه به اینکه آقای عباسیان از مسئولیت رسانه‌های تصویری که سرمایه‌گذاری بخش ایرانی را بر عهده دارند شاید تغییراتی در زمان شروع فیلمبرداری ایجاد شود اما بسیار امیدواریم تا بتوانیم این کار را در سال آینده و در بیست و ششمین سالرزو حمله ناو آمریکایی وینسنس به «ایرباس» ایرانی اکران جهانی کنیم.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها