امروز : پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ - 2017 January 19
۰۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19819
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «لبنان 24»، «علی العریض» نخست وزیر تونس که نظام حاکم در کشورش در دست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «لبنان 24»، «علی العریض» نخست وزیر تونس که نظام حاکم در کشورش در دست اسلامگرایان است تأکید کرد که به نظر نمی‌رسد اتفاقاتی که در مصر افتاده در تونس تکرار شود.

وی افزود: با توجه به اعتماد عمیقی که به مردم تونس و آگاهی و توانایی آنها در مقایسه امکانات و توانایی‌های کشور دارم بعید می‌دانم سناریوی مصر در تونس نیز تکرار شود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که مردم مصر با گفت‌وگو درباره اختلافاتشان بتوانند از بحران فعلی خود خارج شوند.

این در حالی است که تعدادی از جوانان تونسی در اقدامی برای همراهی با «جریان تمرد» در مصر «جریان تمرد» در تونس را به راه انداخته‌اند و در برابر مجلس ملی تظاهرات کردند.

«محمد بنور» یکی از فعالان جریان تمرد تونس اعلام کرد که این جریان جمع‌آوری امضا برای منحل کردن مجلس ملی و باطل کردن قانون اساسی را آغاز کرده است.

فعالان این جریان تأکید کردند که تا کنون 80 هزار امضا جمع آوری کرد‌ه‌اند.

جریان تمرد در مصر با جمع آوری 22 میلیون رأی، از مخالفان حکومت خواسته بود روز 30 ژوئن برای سلب مشروعیت از «محمد مرسی» به میادین اصلی کشور بیایند.

در پی تظاهرات میلیونی مخالفان حکومت روز گذشته نیز تعدادی از وزرای کابینه و نمایندگان مجلس شورای مصر استعفای خود را به نخست وزیر تقدیم کردند.

ارتش نیز با صدور بیانیه‌ای و تعیین ضرب الاجل 48 ساعته خواستار تحقق مطالبات مردم از سوی مسئولان شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار