امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19823
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 97
«عادل سلیمان» کارشناس مسائل راهبردی مصر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره اظهار داشت: بیانیه نیروهای مسلح ...

«عادل سلیمان» کارشناس مسائل راهبردی مصر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره اظهار داشت: بیانیه نیروهای مسلح در راستای احترام به انجام وظیفه ارتش در قبال ملت و حفظ امنیت ملی این کشور بوده و شامل مسائل مهمی از جمله عدم تمایل به کودتای نظامی است.

وی در توضیح این مطلب افزود: یکی از نکات مهم بیانیه این است که نیروهای مسلح تمایلی به در دست گرفتن حکومت و یا مشارکت در عملکرد سیاسی ندارد و این به نوبه خود دلیل محکمی است که نشان می دهد بر خلاف برخی اظهارنظرها، ارتش تمایلی به کودتای نظامی ندارد.

سلیمان اظهار داشت: هدف از مهلت 48 ساعته ارتش، دعوت تمام گروههای سیاسی به وحدت به منظور تحقق خواسته های ملت است و در صورت عدم پایبندی به آن، نیروهای مسلح بر اجرای نقشه راهی نظارت خواهد داشت که شامل انتخابات پارلمانی یا  ریاست جمهوری با مشارکت تمام گروههای سیاسی است.

وی تاکید کرد: استفاده از کلمه «نظارت» بر اجرای نقشه مزبور نشان می دهد که نیروهای سیاسی بار دیگر در صحنه سیاسی حضور نخواهند یافت.

سلیمان با تاکید بر لزوم پایبندی همه موافقان و مخالفان محمد مرسی به خویشتنداری و خودداری از سوق دادن کشور به سمت خشونت، گفت: چنانچه کشور به سمت هرج و مرج و خشونت سوق داده شود، معلوم نیست که چه نتیجه ای برای کشور رقم خواهد خورد.

این در حالی است که دفتر ریاست جمهوری مصر شب گذشته در واکنش به اظهارات وزیر دفاع مصر مبنی بر مهلت 48 ساعته به رییس جمهور برای توافق با مخالفان، با رد این ضرب الاجل بیانیه ای صادر و تاکید کرد که دولت مرسی بدون در نظر گرفتن اظهاراتی که تفرقه میان شهروندان مصری را دو چندان می کند، به تلاش های خود برای رسیدن به آشتی ملی ادامه خواهد داد.

روز گذشته عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع و فرمانده ارتش مصر با صدور بیانیه ای مهلت 48 ساعته ای را برای توافق ملی در این کشور اعلام کرده و هشدار داد در غیر این صورت، ارتش مصر نقشه راه جدیدی را برای آینده این کشور مطرح خواهد کرد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها