امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19826
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، حمید شاه‌آبادی معاون امور هنری وزارت ارشاد امروز 11 تیرماه نشست ی را در دفتر خود برگزار کرد و خبر خانه دار شدن عروسک های ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، حمید شاه‌آبادی معاون امور هنری وزارت ارشاد امروز 11 تیرماه نشست ی را در دفتر خود برگزار کرد و خبر خانه دار شدن عروسک های تئاتر را اعلام کرد.

شاه‌آبادی در این نشست در پاسخ به سؤال خبرنگاران در رابطه با ساختمان اداره تئاتر و خانه نمایش 2 گفت: برای اداره تئاتر و خانه نمایش 2 اخبار خوبی را خواهیم داشت؛ تا قبل از پایان دولت دهم اخبار خوبی برای اداره تئاتر راه انداختیم.

وی افزود: بیش از یک سال است که پیگیر ساختمان اداره تئاتر که سندش به نام مؤسسه توسعه فرهنگ و هنر بودیم تا ساخت این ساختمان محقق شود. حال به دستور وزیر ارشاد اعتبار لازم برای ساخت آن تامین شده و پیمانکارش نیز مشخص گردیده است و از آغاز هفته آینده طرح بازسازی این ساختمان شروع خواهد شد. امیدواریم در ماه‌های آغازین دولت یازدهم اداره تئاتر به بهره‌برداری برسد.

معاون امور هنری وزارت ارشاد تصریح کرد: مقاومتی را هم برای اینکه معاونت هنری برای ساخت و ساز اداره تئاتر کار را در دست بگیرد، داشتیم که با دستور وزیر ارشاد این اختیار به ما داده شد و اقدامات لازم به زودی صورت خواهد گرفت. قصد داریم در ساخت اداره تئاتر سقف طبقه اول را برداشته و سالنی تخصصی با ارتفاعی مناسب و امکانات فنی لازم برای یک سالن تئاتر حرفه‌ای ایجاد کنیم؛ به این ترتیب خانه نمایش ما نسبت به گذشته تخصصی‌تر خواهد بود.

شاه‌آبادی درباره زمان تحویل اداره تئاتر گفت: تمام تلاش ما این بود که در دولت آینده نگوییم ساختمان خرابه‌ای را به ما تحویل دادند.

وی درباره اینکه چرا ساختمان اداره تئاتر مورد ساخت و ساز قرار نگرفته است، گفت: ضوابط قانونی این مجموعه اجازه ساخت و ساز را نمی‌دهد زیرا این مؤسسه دولتی است به همین دلیل بعد از مقاوم سازی‌ ساختمان شرایط بهتری را نسبت به گذشته به خود خواهد گرفت. تا به حال 150 میلیون تومان در این ساختمان هزینه شده و طبق دستور وزیر ارشاد یک میلیون تومان برای ساخت آن اختصاص پیدا کرده که با آن می توانیم مجموعه قابل قبولی را ارائه دهیم. امیدواریم در پایان دولت دهم و ماه‌های آغازین دولت یازدهم این سالن را افتتاح کنیم.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار