امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19828
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۲
تعداد بازدید: 205
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، وزارت خارجه کره جنوبی امروز سه شنبه اعلام کرد؛ سئول از واشنگتن درخواست کرده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، وزارت خارجه کره جنوبی امروز سه شنبه اعلام کرد؛ سئول از واشنگتن درخواست کرده است اتهامات اخیر در زمینه جاسوسی از سفارت و ماموریت‌های دیپلماتیک کره جنوبی را بررسی کند و به آن پاسخ دهد.

براساس گزارش رسانه‌ها که به نقل از اظهارات و اسناد افشا شده از سوی «ادوارد اسنودن» منتشر شده است، سفارت کره جنوبی در آمریکا به همراه سفارتهای کشورهای اروپایی و چند کشور دیگر هدف برنامه‌های جاسوسی و نظارت سازمان امنیت ملی آمریکا بوده است.

«هان های جین» سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی به خبرنگاران گفت: دولت سئول از دولت کاخ سفید خواسته است این اتهامات را بررسی کند و واقعیات را از طریق کانال‌های دیپلماتیک فاش کند.

وی تاکید کرد؛ در حال حاضر ما درحال بررسی گزارش‌ها هستیم و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

اسنودن  که کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا بوده، چند هفته‌ای است که دست به افشاگری زده و اطلاعات سری سرویس‌های جاسوسی آمریکا را در اختیار رسانه‌ها قرار داده است. وی از آمریکا گریخته و اکنون در فرودگاهی در مسکو به سر می‌برد.

سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی در پاسخ به سوالی درباره دیدار رئیس جمهور این کشور به نخست وزیر ژاپن نیز گفت: ما انتظار داریم که این نشست زمانی برگزار شود که روابط دو طرف کمی ملایم تر شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها