امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19846
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۶
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به مسکو رئیس‌جمهوری اسلامی کشورمان در دیدار عصر امروز خود با با ولادیمیر پوتین ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به مسکو رئیس‌جمهوری اسلامی کشورمان در دیدار عصر امروز خود با با ولادیمیر پوتین در کاخ کرملین افزود: می توانیم این الگو را توسعه دهیم و نیروگاه های جدیدی بسازیم.

رییس جمهور گفت: گفتگوهای اولیه در این زمینه انجام شده است و دستور جنابعالی را می خواهد برای این که کار آغاز شود.

وی با بیان اینکه در زمینه نفت و گاز میان ایران و روسیه تفاهم های خوبی وجود دارد افزود: باید به سرعت این تفاهم ها را عملیاتی کنیم.

رییس جمهور با قدردانی از روسیه به خاطر به اتمام رساندن نیروگاه اتمی بوشهر خطاب به پوتین گفت: با قولی که شما در استانبول دادید نیروگاه بوشهر تمام شد و در مدار قرار دارد.

آقای احمدی نژاد اضافه کرد : همانطور که شما هم اشاره کردید عمده صادرکنندگان گاز در جهان، ایران و روسیه هستند.

وی افزود: همکاری و هماهنگی دو کشور به نفع ایران و روسیه و بازار انرژی در جهان است.

آقای احمدی نژاد از مدیریت پوتین در برگزاری اجلاس سران مجمع کشورهای صادر کننده گاز تشکر و قدردانی کرد و گفت: برای ایران و روسیه دستور کار گسترده ای برای توسعه همکاریها وجود دارد.

احمدی نژاد تصریح کرد: ما دو همسایه هستیم که نمی توانیم از هم جدا شویم به خصوص که همکاری ما در زمینه های گوناگون یک ضرورت است.

رییس جمهور گفت: موافقم که حجم همکاریهای اقتصادی را به حداکثر برسانیم.

وی با بیان اینکه به طور طبیعی موانع اداری برای گسترش همکاریهای اقتصادی وجود دارد گفت: با تصمیم  مشترک می توان موانع را برطرف کرد.

وی افزود: ما هیچ محدودیتی برای توسعه روابط از همکاریهای فن آوری و نفت و گاز گرفته تا همکاریهای علمی و تجاری نداریم.

در ادامه این دیدار هم ولادیمیر پوتین از حضور آقای احمدی نژاد در اجلاس سران مجمع کشورهای صادر کننده گاز تشکر و قدردانی کرد و این اجلاس را اجلاسی خوب و موفق دانست.

رییس جمهور روسیه با بیان اینکه ایران و روسیه دارای بیشترین منابع گاز هستند آن را مبنایی برای منافع مشترک دانست و افزود: امروز این امکان وجود دارد که درباره روابط دو جانبه و شرایط موجود منطقه گفتگو کنیم.

پوتین با تأکید بر ضرورت افزایش حجم مبادلات تجاری گفت: ما از طریق دریای خزر با هم همسایه ایم و در این چارچوب دارای منافع مشترکی هستیم و دستور کار بزرگی در پیش رو داریم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار