امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1985
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 253
محمدرضا صابری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: همکاران فرهنگی که خود آنها یا همسر و فرزندشان دارای بیماری صعب‌العلاج است، با ...

محمدرضا صابری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: همکاران فرهنگی که خود آنها یا همسر و فرزندشان دارای بیماری صعب‌العلاج است، با تایید کمیسیون پزشکی می‌توانند از شرایط انتقال یک‌ساله موقت برخوردار شوند.

رئیس امور اداری آموزش و پرورش فارس عنوان کرد: انتقال موقت یک‌ساله برای افرادی است که به لحاظ برخی مشکلات امکان انتقال دائم ندارند.

صابری ادامه داد: فرهنگیانی که مشغول به تحصیل در دانشگاه هستند و حداقل هشت واحد درسی آنان گذرانده نشده باقی‌مانده و فاصله دانشگاه تا محل خدمت آنها بیش از 120 کیلومتر است، به شرط حداقل دو سال اشتغال قطعی می‌توانند از انتقال یک‌ساله موقت برخوردار شوند.

وی برخی از موارد دیگر مورد شمول انتقال موقت را تشریح کرد و افزود: همسر فرهنگیانی که مامور به تحصیل شده‌اند نیز می‌توانند برای انتقال موقت تقاضا دهند.

این مسئول انتقال موقت را برای خواهر یا برادر شهدا که بیماری صعب‌العلاج دارند نیز دارای مصداق دانست و اضافه کرد: در انتقال موقت برای موافقت مقصد و مبدا حداکثر مساعدت انجام می‌شود.

اجازه انتقال از جنوب فارس داده نمی‌شود

رئیس امور اداری آموزش و پرورش فارس در ادامه ابراز داشت: دو بخشنامه نقل و انتقالات برون‌استانی و درون‌استانی هفته گذشته به ادارات و نواحی ارسال شد.

صابری در ادامه خاطرنشان کرد: مبنای انتقال برون‌استانی نیاز و عدم نیاز مبدا و مقصد است.

وی اضافه کرد: اکثر استان‌ها اعلام کرده‌اند که در کدام شهر خود نیرو نیاز دارند و به عنوان مثال هرمزگان در بندرعباس تنها نیروی زن برای آموزش ابتدایی نیاز دارد.

این مسئول ابراز داشت: برای خروج از فارس نیز جز از مناطق جنوب این استان که با کمبود معلم مواجه است، از بقیه شهرها مجوز انتقال داده می‌شود.

انتقال به شیراز، فقط معلمان زن ابتدایی

رئیس امور اداری آموزش و پرورش فارس سپس به تشریح شرایط ورود به استان فارس پرداخت و گفت: برای انتقال از استانی دیگر به فارس تقاضا دریافت و بررسی شده و در صورت نیاز اعلام موافقت می‌شود.

صابری عنوان کرد: در شیراز تنها نیروی زن برای آموزش در مقطع ابتدایی نیاز داریم.

وی ضوابط و قوانین نقل و انتقال درون‌استانی را تبیین کرد و ادامه داد: برای موافقت با انتقال درون‌استانی حداقل پنج سال سابقه کار در آموزش و پرورش لازم است و این نقل و انتقال بر اساس نیاز و عدم نیاز مقصد و مبدا انجام می‌پذیرد.

این مسئول یادآور شد: انتقال قطعی درون‌استانی شامل فرزندان، پدران و مادران و همسر شهدا، مفقود‌الاثرها و جانبازان بالای 70 درصد است که سه سال سابقه کار داشته باشند.

صابری گفت: آزادگان، جانبازان بالای 25 درصد، همسران جانبازان، مراقبان جانبازان، همکاران دارای فرزندان معلول حسی حرکتی و حافظان 15 جزو قرآن نیز با سه سال سابقه کار مشمول انتقال قطعی می‌شوند.

رئیس امور اداری آموزش و پرورش فارس افزود: زنان سرپرست خانوار دارای فرزند زیر 18 سال، مخترعان و مبتکران به شرط دارا بودن شماره ثبت اختراع، برگزیدگان جشنواره الگوهای برتر تدریس و رزمندگان دارای حداقل 36 ماه حضور داوطلبانه یا به محل مورد تقاضا منتقل شده یا منطقه‌ای نزدیک به مقصد مورد نظر برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

وی در پایان اذعان داشت: گروه استثنای نقل و انتقال درون‌استانی تنها یک بار می‌توانند از این شرایط استفاده کنند و در صورت تکرار تقاضای انتقال، مشمول قوانین عادی می‌شوند.
انتهای پیام/2448/ن30
برچسب ها:
آخرین اخبار