امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19854
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۶
تعداد بازدید: 206
به گزارش دفتر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ترکیه، کانون‌های «آلپ ارن» ترکیه که به عنوان یکی از نهادهای غیردولتی ضد جنگ شناخته می ...

به گزارش دفتر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ترکیه، کانون‌های «آلپ ارن» ترکیه که به عنوان یکی از نهادهای غیردولتی ضد جنگ شناخته می شود، امروز با هدف محکوم کردن جنگ تحمیل شده در سوریه، مظالم دولت چین به مردم ترک تبار این کشور و نیز کشتار ترکمن‌های عراق در جاده استقلال شهر استانبول تجمع کرد.

این گروه سپس خواهان برگزاری راهپیمایی به سوی میدان تقسیم شد که این بار با ممانعت پلیس روبرو شد، ولی به هر حال تا نزدیکی میدان اقدام به راهپیمایی کرد.

در همین راستا، «حسین آکتاش» رئیس شعبه استانبول کانون‌های آلپ ارن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در محل تظاهرات ضمن گلایه از ممانعت پلیس از راهپیمایی اعضای این کانون اظهار داشت که کانون های آلپ ارن با تمامی بازی هایی که بر روی ترکیه می شود مخالف هستند.

آکتاش در ادامه به تشریح مواضع کانون های آلپ ارن در قبال مسائل جاری ترکیه پرداخت.

کمدی روند صلح باید متوقف شود

آکتاش در پاسخ به سوال فارس درباره روند صلح دولت آنکارا با پ‌.ک‌.ک اظهارداشت: روندی که به نام روند صلح شناخته می‌شود، در واقع یک دروغ است. روند صلح به کنار، در این روندی که تبدیل به خطر تجزیه ترکیه شده، انگشتان یاغی این روند که 30سال است باعث خونریزی در ترکیه شده کماکان بر روی ماشه هاست. اینها اسلحه های خود را هنوز هم بر زمین نگذاشته‌اند، از ترکیه هم خارج نشده‌اند و علیرغم تهدید شهروندان‌مان هزار و یک مطالبه را هم مطرح می کنند.

سکوت ترکیه در قبال کشتار ترکمن‌های عراق

آکتاش در قبال حملات تروریستی اخیر به سران ترکمن‌های عراق نیز گفت: از منطقه بالکان تا شمال آفریفا و از خاورمیانه تا منقطه قفقاز میلیون‌ها تن از مردم ترک تبار تحت ظلم و کشتار قرار دارند. در عراق هر روز ده‌ها تن از ترکمن‌های این کشور کشته می شود، اما وزارت امور خارجه ترکیه سکوت می کند. در اردوگاه های آوارگان سوری در ترکیه نیز با این مردم بدرفتاری می شود. دیپلماسی فعلی حاکم بر ترکیه هیچ واکنشی به اشغال اراضی ترک ها و کشتار مردم نشان نمی دهد.

عدم حمایت ترکیه از مبارزه ترک های سین‌کیانگ چین

آکتاش در مورد ترک‌های استان اویغور چین نیز چنین گفت: دولت آنکارا در قبال کشتار ترک‌ها در استان اویغور واکنشی نشان نمی دهد. دولت آنکارا به سفر رهبران حرکت هایی نظیر حماس و دیگر گروه های مبارز به ترکیه اجازه می دهد، ولی به رهبران مقاومت در اویغور و یا دیگر رهبران گروه های ترک اجازه نمی دهد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها