امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19864
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۶
تعداد بازدید: 107
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، مرکز تحقیقاتی گارتنر در آخرین گزارش خود اعلام کرد که ارزش صنعت جهانی فناوری اطلاعات طی سال 2013 میلادی در ...

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، مرکز تحقیقاتی گارتنر در آخرین گزارش خود اعلام کرد که ارزش صنعت جهانی فناوری اطلاعات طی سال 2013 میلادی در مجموع به 3.7 تریلیون خواهد رسید که این رقم نسبت به 3.6 تریلیون دلار سرمایه هزینه شده در سال 2012 میلادی رشد 2 درصدی را نشان می‌دهد.

گارتنر پیش‌بینی کرد که طی فصل گذشته از سال جاری میلادی میزان هزینه پرداخت شده در صنعت IT بر مبنای دلار آمریکا رشد 4.1 درصدی داشت. این رقم گویای کاهش 2.1 درصدی سرمایه‌گذاری در این حوزه نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن بود که بر اساس نوسانات ارزش دلار آمریکا در بازار جهانی صورت گرفت.

"ریچارد گوردون"(Richard Gordon) مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «نرخ ارز در بازار جهانی در حال تغییر است و ما پیش‌بینی می‌کنیم که در سال 2013 میلادی در بخش دستگاه‌های الکترونیکی با کاهش سرمایه‌گذاری‌های کاربران مواجه شویم. در مجموع در بخش عمده‌ای از معاملات سال 2013 میلادی رشد منفی ملاحظه می شود».

او در ادامه گفت: «در سال 2013 میلادی هزینه‌های ثابت ارزی در بسیاری از مناطق کاهش می‌یابد. با این وجود در منطقه اروپای غربی هزینه‌های ثابت ارزی با رشد قابل ملاحظه همراه خواهد بود که این اتفاق در جریان اتفاقات نوآورانه IT در این منطقه رخ خواهد داد و در کنار ضعف اقتصادی، این سیر صعودی دنبال خواهد شد».

طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، در سال 2013 میلادی در بخش دستگاه‌های الکترونیکی شاهد کاهش سرمایه‌گذاری‌ها خواهیم بود. گارتنر پیش‌تر احتمال داده بود که در این سال شاهد رشد 7.9 درصدی سرمایه‌گذاری در بخش دستگاه‌های الکترونیکی باشیم که هم اکنون این رقم را به 2.8 درصد کاهش داده است.

کاهش فروش رایانه‌های شخصی در بازار جهانی که در فصل نخست امسال رخ داد، در فصل دوم هم دنبال خواهد شد که البته در نیمه دوم سال 2013 اندکی بهبود خواهد یافت. در حالی که پیش‌بینی می‌شود طی نیمه دوم سال جاری میلادی دستگاه‌های الکترونیکی جدید وارد بازار شوند، باز هم احتمال می‌رود که این دستگاه‌ها نتوانند ضعف ناشی از کاهش فروش رایانه‌های شخصی معمولی در بازار جهانی را جبران کنند.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها