امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19871
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۶
تعداد بازدید: 74
سرلشکر «محمود خلف»، فرمانده سابق گارد ریاست جمهوری مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که ...

سرلشکر «محمود خلف»، فرمانده سابق گارد ریاست جمهوری مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که نیروهای مسلح مصر پیشتر اعتراض‌های میلیونی مردم مصر در میدان‌های این کشور را پیش بینی کرده بودند.

محمود خلف در ادامه افزود: نیروهای مسلح مصر به نیروهای سیاسی و دولت مصر فرصت لازم برای ایجاد تغییرات و اصلاحات را داده و این امر را گوشزد کرده بودند، اما در مدت زمان در اختیار که یک هفته پیش از برگزاری تظاهرات 30 ژوئن بود، هیچ اقدامی صورت نگرفت.

فرمانده سابق گارد ریاست جمهوری مصر گفت: این موضوع موجب شد تا مردم تحریک شده و به خیابان‌ها بریزند و خواسته‌های خود را بر زبان آورند و همین موضوع موجب شد تا ارتش بیانیه روز گذشته خود را صادر کند.

خلف در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس افزود: نیروهای مسلح مصر مهلت 48 ساعته‌ای را هم ریاست جمهوری و هم به جریان‌های معارض داده تا اختلافات بین خود را حل کنند و دارای نقشه راهی برای اداره امور کشور در مرحله آینده است که مهمترین ویژگی‌های آن عدم به حاشیه راندن هیچ یک از گروه‌ها و جریان‌ها از عرصه سیاسی و کمک گرفتن از جوانان مصری است که دارای نقشی اساسی در انقلاب مصر بودند، اما تاکنون هیچ دستاوردی نداشته‌اند.

فرمانده سابق گارد ریاست جمهوری مصر ادامه داد: نیروهای مسلح مصر علنی و آشکارا جانبداری خود از خواست و اراده مردمی را اعلام کرد که خواستار کناره گیری «محمد مرسی» از منصب ریاست جمهوری و برگزاری انتخابات زود هنگام است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها