امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19879
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۶
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، حمید شاه‌آبادی معاون امور هنری وزارت ارشاد طی نشستی در دفتر خود خبر خانه‌دار شدن تئاتر عروسکی را اعلام کرد. معاون ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، حمید شاه‌آبادی معاون امور هنری وزارت ارشاد طی نشستی در دفتر خود خبر خانه‌دار شدن تئاتر عروسکی را اعلام کرد.

معاون امور هنری در نشستی که قادر آشنا رئیس مرکز هنرهای نمایشی و مهدی افضلی مدیرعامل مؤسسه توسعه هنرهای معاصر حضور داشتند، گفت: خوشحالم که مجبور نشدم خانه‌ام را بفروشم زیرا طی پیگیری‌هایی که اردشیر صالح‌پور برای تحقق خانه‌دار شدن تئاتر عروسکی انجام داده بود به او وعده داده بودم که حاضرم برای تحقق این امر حتی خانه‌ام را بفروشم.

وی ادامه داد: بعد از اینکه مقرر شد تا مکانی برای تئاتر عروسکی در نظر گرفته شود، مشکلاتی همچون خلف وعده مالک ملک مورد نظر و محدودیت‌های اعتباری به دلیل افزایش قیمت مسکن مواجه شدیم اما حدود 6 ماه پیش طی پیگیری‌هایی که ما انجام دادیم بخشی از ساختمان مجاور معاونت هنری به تئاتر عروسکی تعلق گرفت.

معاون امور هنری تصریح کرد: مؤسسه توسعه هنرهای معاصر از 6 ماه پیش فضای اختصاصی زیرزمین ساختمان مجاور را به تئاتر عروسکی اختصاص داد. مطالعات مهندسی نیز در این حوزه به اتمام رسیده، همچنین روز گذشته کارشناسانی از مرکز هنرهای نمایشی از این مکان بازدید به عمل آوردند و الباقی اقدامات مهندسی آن را انجام دادند. پیش‌بینی ما این است که مسئله سالن تئاتر عروسکی در اسرع وقت حل شود.

همچنین قصد داریم از فضای حیاط مرکز هنرهای نمایشی لابی مناسبی را برای این سالن در نظر بگیریم.

شاه‌آبادی اظهار امیدواری کرد: خانه تئاتر عروسکی در اسرع وقت به بهره‌برداری برسد.
 
* خانه تئاتر عروسکی آمادگی میزبان هر نوع اثر حرفه‌ای را دارد
 
در ادامه این نشست رئیس مرکز هنرهای نمایشی گفت: با توجه به خلف وعده‌ای که مالک ملک مورد نظر کرده بود و افزایش قیمتی را برای ملک خود ایجاد کرد وعده خانه‌دار شدن تئاتر عروسکی با وقفه زمانی مواجه شد.

وی ادامه داد: معاون امور هنری وزارت ارشاد این موضوع را از ما پیگیری کرد و طی بررسی‌هایی که به همراه متخصصین این حوزه داشتیم فضاهای مختلفی را برای تئاتر عروسکی دیدیم و بررسی کردیم که در نهایت با مساعدت معاون امور هنری و مدیرعامل مؤسسه توسعه هنرهای معاصر ساختمان مجاور در اختیار تئاتر عروسکی قرار گرفت.

به گفته آشنا این سالن قابلیت اجراهای حرفه‌ای تئاتر را دارد و تفاوت این ملک با دیگر ملک‌ها در این است که اولا ما مالک آن هستیم و از ابتدای ساخت آن موارد فنی را در آن در نظر خواهیم گرفت.
 
مدیرعامل مؤسسه توسعه هنرهای معاصر نیز بیان داشت: در بخش عمرانی این ساختمان تعللی ایجاد شد که مربوط به مشکلاتی بود که شهرداری برای ما ایجاد کرد البته در نهایت با رایزنی با شهردار تهران و مساعدت ایشان جواز این مجموعه را گرفتیم.

وی افزود: در پیش‌بینی‌های ما یک طبقه از این ساختمان را برای تئاتر عروسکی در نظر گرفته بودیم اما در جلسه‌ای که با مسئولان مرکز برگزار کردیم تصمیم گرفتیم دو طبقه از این ساختمان به تئاتر عروسکی تعلق گیرد.

وی در خصوص زمان آماده‌سازی این ساختمان گفت: یک ماه و نیم دیگر بحث معماری این ساختمان طول می‌کشد و بعد از آن متخصصان مربوطه می‌توانند اقدامات لازم برای نصب وسایل فنی این سالن و دیگر مسائل را انجام دهند.
 
* شاه‌‌آبادی : باید شهریور ماه در خانه تئاتر عروسکی نمایش اجرا شود 
 
در این لحظه حمید شاه‌آبادی معاون امور هنری ضمن تأکید بر آماده‌سازی هر چه سریع‌تر این سالن تئاتر گفت: خانه تئاتر عروسکی باید تا پایان شهریور ماه به بهره‌برداری برسد و در آن تئاتر اجرا شود.

وی ادامه داد: ان‌شاء‌الله دفتر تئاتر عروسکی، اتاق گریم، سالنی با ارتفاع 5.5 متر و ... را آماده‌سازی خواهیم کرد.
 
به گزارش فارس اوایل تیرماه سال گذشته در آستانه برگزاری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی بود که قادر آشنا رئیس مرکز هنرهای نمایشی وعده صاحب‌خانه شدن تئاتر عروسکی را با صرفه‌جویی در هزینه‌های جشنواره داده بود.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها