امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19899
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۶
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند که از بیش از چند محور در داخل منطقه «جوبر» در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند که از بیش از چند محور در داخل منطقه «جوبر» در دمشق پیشروی کنند. این پیشروی پس از آن حاصل شد که ارتش سوریه عملیات نظامی گسترده‌ای را از چند روز پیش در دو منطقه «جوبر» دمشق و «القابون» ریف دمشق علیه عناصر مسلح آغاز کرد.

براساس گزارش‌های به دست آمده، نیروهای ارتش سوریه موفق شدند که بر نقاطی همچون میدان «المسالخ»، میدان «المناشر»، بوستان «عمومی شهر جوبر» و خیابان «الأصمعی» معروف به «حمامه» و مناطق اطراف آن تسلط پیدا کنند و با بیرون راندن عناصر مسلح وابسته به گروه «جبهه النصره» و «ارتش آزاد سوریه» از آنها کنترل این نقاط را به دست گیرند.

این درحالی است که یگان توپخانه ارتش سوریه چندین مرکز تجمع افراد مسلح در منطقه جوبر و اطراف آن را هدف قرار داده و منهدم کردند.

یگان‌های ارتش سوریه پیشتر موفق شده بودند، نقطه «ثکنة الموسیقا» و میدان «المواصلات» و سامانه مسافربری «البولمان» در جوار منطقه جوبر را به تصرف خود درآورند.

افزون براینکه نیروهای ارتش سوریه در منطقه کارخانه «صابون سازی» چندین تونل و انبار ذخیره تسلیحات نظامی از آن گروه‌های مسلح را کشف کردند.

منطقه «جوبر» از این حیث دارای اهمیت است که اولین نقطه ارتباطی مناطق امن دمشق با مناطق بحرانی ریف دمشق است و گروه‌های مسلح بارها تلاش داشتند، از این منطقه به داخل پایتخت نفوذ کنند. صرف نظر از اینکه عناصر مسلح از این منطقه، مناطق «باب توما»، «التجاره»، «القصاع» و «الزبلطانی» را بارها مورد حمله خمپاره‌ای قرار داده‌اند که تاکنون کشته و زخمی شدن ده‌ها شهروند سوری را درپی داشته است.

خبرنگار فارس پیشتر از وجود عناصر مسلحی از تابعیت‌های غیر سوری داخل منطقه جوبر به ویژه تابعیت‌های چچنی و افغانی خبر داده بود. همچنین یگان‌های ارتش سوریه پیشتر وارد از محور «خیابان میسلون» و محور «الکراجات» و محور «الزبلطانی» وارد منطقه «عبر اکر» شده بودند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار