امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1990
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 284
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، حمایت‌ها از دولت محافظه‌کار «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در پی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، حمایت‌ها از دولت محافظه‌کار «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در پی رای‌گیری در پارلمان درباره حقوق  و اختیارات بیشتر به زنان 2 درصد کاهش یافت و به 39 درصد رسید.

بر اساس این گزارش، اعضای منتقد دولت ائتلافی راست میانه در آلمان از جمله «اورسولافون‌درلین» وزیر کار آلمان تهدید کرده است که از دولت فاصله می‌گیرد و همراه با مخالفان رای خواهد داد. آنها می‌خواهند حق زنان از سال 2018 در تصدی سمت‌ها افزایش یابد.

مرکل با هدف جلوگیری از شکست سنگین در رای گیری پارلمان، با افزایش حق زنان به 30 درصد در سال 202 موافقت کرد. موسسه «امنید» اعلام کرد که این واقعه باعث کاهش محبوبیت محافظه‌کاران شده است.

امنید همچنین میزان حمایت‌ها از دولت را 44 درصد اعلام کرد که  47 تا 48 درصد معمولا که می‌تواند پیروزی آن در انتخابات پارلمانی را تضمین کند، فاصله کمی دارد. حزب دموکراتیک آزاد نیز که در ائتلاف حاکم حضور دارد، از 5 درصد حمایت برخوردار است. که همین میزان رای برای این حزب برای حضور آتی در پارلمان کافی است.

در آلمان احزابی که کمتر از 5 درصد رای بیاورند کرسی در پارلمان نخواهند داشت.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها