امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۰۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19904
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۶
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا واحدی معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران از برگزاری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا واحدی معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران از برگزاری چهارمین همایش اندیشه و قلم آجا به میزبانی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پانزدهم تیرماه خبر داد.

وی هدف از برگزاری این همایش را  شناسایی فرهیختگان و اهل قلم ارتش به منظور تقویت بستر فعالیت های فرهنگی عنوان و خاطرنشان کرد: تشویق و ترغیب نویسندگان نظامی، شناسایی اهل قلم غیرنظامی به منظور فراهم کردن امکانات و ارائه تسهیلات به آنان، تقدیر از مراکز انتشاراتی تعامل کننده با ارتش و برنامه ریزی برای حمایت از چاپ، نشر و توزیع آثار برگزیدگان؛ از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش همچنین اعلام کرد: در این مراسم جمعی از فرماندهان عالی رتبه نظامی حضور خواهند داشت  و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان میهمان وی‍ژه  سخنرانی خواهد کرد.

واحدی در ادامه به افزایش آثار ارسال شده به دبیرخانه چهارمین همایش اندیشه و قلم ارتش نسبت به همایش‌های پیشین اشاره و تصریح کرد: در مجموع 389 اثر از 169 شرکت کننده دریافت شده که نسبت به همایش قبلی رشد نسبتاً خوبی را شاهد هستیم که این امر به دلیل تأثیر برگزاری سه همایش گذشته بوده است.

وی با اشاره به آثار دریافتی در بخش‌های مختلف، اظهار داشت: 27 اثر با موضوع تاریخی (تاریخ نظامی)، 65 اثر با موضوع ادبیات دفاع مقدس (شعر، رمان، خاطره، زندگی نامه) و 35 اثر با موضوع دفاع مقدس به این همایش راه یافته است.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش افزود: همچنین 40 اثر در بخش معارف اسلامی و علوم دینی، 45 اثر با عنوان فرماندهی و دانش و فناوری نظامی، 51 اثر ادبیات شامل شعر، رمان و داستان، 38 اثر در حوزه ژئوپلیتیک و حقوقی، 22 اثر در حوزه مدیریت و 66 اثر در دو بخش علمی و ترجمه به این همایش ارسال شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار