امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19918
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۶
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، خارطوم و جوبا اعلام کردند که از کشورهای آفریقایی خواسته‌اند تا با ارائه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، خارطوم و جوبا اعلام کردند که از کشورهای آفریقایی خواسته‌اند تا با ارائه پیشنهاداتی به حل مشکل دو کشور در مسائل فی‌مابین کمک کنند.

سودان و سودان جنوبی در زمینه انتقال نفت با یکدیگر دچار اختلافاتی هستند و این درحالی است که هر دو از مشکلات متعدد اقتصادی رنج می‌برند.

اعلامیه مشترک خارطوم-جوبا پس از رایزنی‌های دو روزه «ریک مچار» معاون رئیس جمهور سودان با نماینده سودان جنوبی‌ در شهر خارطوم منتشر شد.

پیش از این مقامات آفریقایی اعلام کرده بودند که درپی تصمیم عمر البشیر رئیس جمهور سودان برای بستن لوله های نفت سودان جنوبی، «ثابو مبیکی» مذاکره کننده ارشد اتحادیه آفریقا پیشنهادهایی در این زمینه به طرفین برای حل سریع بحران سیاسی دو کشور ارائه داده است.

البشیر در پاسخ به حمایت سودان جنوبی از شورشیان دارفور در غرب سودان دست به این اقدام زده بود؛ هرچند سودان جنوبی اتهامات وارده از سوی خارطوم را رد کرده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها