امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19923
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۶
تعداد بازدید: 229
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان دشتی، مشکلات مختلف و عدم تخصیص اعتبار توسط پیمانکار باعث شده است تا بعضی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان دشتی، مشکلات مختلف و عدم تخصیص اعتبار توسط پیمانکار باعث شده است تا بعضی از کوچه‌های شهر خورموج به ویژه کوچه‌های شهید احمد نظامی و شهیدان فقیه چند روزی قیر پاشی شده، رها شده باقی بماند و این امر مردم را کلافه کرده است.

در فاصله کوتاهی که از زمان پایان دوران شورای فعلی و شهرداری باقی است، سر و کله ماشین‌های راهسازی در کوچه محله‌های جنوبی شهر هم پیدا شدند و شروع به تسطیح و خاکبرداری خیابان و کوچه کردند.

بعد از تسطیح شن، ماسه کف کوچه‌ها که می‌ریختند و جدول کشی کنار خیابان‌ها را انجام می‌دادند، و غلتک که برای کوبیدن و محکم کردن زمین شروع به کار می‌کرد، هر چند هر کدام  این حرکت‌ها برای کودکان و حتی بزرگسال‌ها مثل فیلمی پر هیجان بود که سعی می‌کردند دقیقه‌ای را از دست ندهند و با تمام جزییات در ذهن خود ضبط و ثبت کنند.

مردم دل خوش کرده بودند که پس از چند سال انتظار بالاخره کوچه‌ها و خیابان‌هایی که فراموش شده باقی مانده بود، آسفالت خواهد شد و واقعا دیگر احساس شهرنشینی می‌کردند اما پس از بیس و کارهای اولیه و پس از قیر پاشی، رها شد و امید مردم بازهم ناامید شد.

آیا مدیریت شهری واقعا این مشکلات را نمی‌بینند یا دوست ندارد که مشکلی از مردم حل شود، این سوال مطرح است که اگر قرارداد با پیمانکار امضا شده، چرا پیمانکار به تعهداتش عمل نمی‌کند و اگر غیر از این باشد، شهرداری موظف است کار را انجام دهد هر چند تامین اعتبار شده، اما چرا تاکنون اعتبار تخصیص نیافته  است و باید در این زمینه دولت پاسخگو باشد.

هر چند بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان توسط شرکت گاز به شهرداری به منظور خسارت‌های وارده در اثر حفاری‌های صورت پرداخت شده است، ولی متاسفانه این اعتبار در جاهای دیگری هزینه شد.

اگر نگاهی به خیابان‌های همجوار حسینه و مسجد میرزای خورموج بیندازیم، چند مدتی است که مردم این منطقه را با مشکلاتی مواجه کرده، چه کسی پاسخگوی این مشکلات به وجود آمده برای مردم است و چرا ما دَر قلب‌های خود را برروی مردم بسته‌ایم! تا کی می‌خواهیم با مردم با بی مهری رفتار کنیم، هر چند می‌توان با یک سخن ساده با مردم آنها را در جریان گذاشت.

هر چند شهرداری معتقد است که باید طرح هادی در شهر انجام شود و این نیازمند اعتبارات مالی است که اگر ما سر انگشتی هم حساب کنیم، بیش از 3 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح هادی در خیابان‌های منتهی به حسینه میرزا نیاز است و امید است در دولت آینده مدیریتی انتخاب شود تا بتواند این خیابان‌ها و حتی ضلع غربی خیابان شهید رجایی به بلوار بسیج را سروسامان دهند تا دیگر شاهد شهری بی رمق نباشیم.

ضمن اینکه برای تعریض خیابان‌های منتهی به مسجد و حسینیه میرزای خورموج در سال 91 فقط 200 میلیون تومان تامین اعتبار شده ولی تا کنون تخصیص نیافته، این جای بسی تامل است که اگر اعتبارات این خیابان‌ها اختصاص پیدا نکرده و تخصیص نیافته، چرا شهرداری دست به چنین ریسکی زده است.
اسماعیل حاجیانی

انتهای پیام/66006/س20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها