امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19932
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۶
تعداد بازدید: 145
 یک مقام مسئول نظامی ارتش سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که نیروهای مسئول محافظت از ...

 یک مقام مسئول نظامی ارتش سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که نیروهای مسئول محافظت از زندان مرکزی شهر حلب، در شمال سوریه حملات پی درپی عناصر مسلح وابسته به گروه «جبهه النصره» به این زندان را دفع کردند.

این منبع نظامی سوری در ادامه افزود: نیروهای محافظ زندان مرکزی شهر حلب در این راستا موفق شدند، تجمعات عناصر مسلح در غرب کارخانه «السیف» و غرب رستوران «البلاکا» و ساختمان «الزراعه» در نزدیکی زندان را هدف قرار داده و ده‌ها نفر از این عناصر را به قتل رسانده و زخمی کنند.

منبع فوق همچنین گفت: یک یگان از نیروهای ارتش سوریه موفق شد، بر عناصر یک گروه تروریستی در نزدیکی کارخانه «البیره» غلبه کنند که تلاش داشتند به بیمارستان «الکندی» در جوار زندان مرکزی شهر حلب حمله کنند.

این مقام مسئول در ارتش سوریه در ادامه مصاحبه خود با خبرنگار فارس در دمشق افزود: یکی دیگر از یگان‌های ارتش سوریه دو علمیات نظامی کیفی را در شمال ریف حلب و به طور مشخص در دو روستای «مایر» و «حریتان» به اجرا گذاشتند و در جریان آن تجمعات عناصر مسلح وابسته به گروه جبهه النصره در این دو روستا را هدف قرار دادند و شماری از این عناصر مسلح را به قتل رسانده و زخمی و تجهیزات نظامی آنها را منهدم کردند.

این منبع نظامی سوری گفت: نیروهای ارتش سوریه در مسیر «عرب فطومة – خان العسل» یک کاروان خودروهای وابسته به گروه‌های مسلح را که حامل سلاح و تجهیزات نظامی بودند، منهدم کردند و عناصر مسلح همراه این کاروان را به قتل رساندند.

وی افزود: همچنین درگیری‌های شدیدی بین نیروهای ارتش سوریه با عناصر مسلح وابسته گروه جبهه النصره در نزدیکی مسجد «نبی یوسف» و شمال کارخانه آهن و نزدیکی هتل «هرشو» و مزارع اطراف منطقه «خان العسل» روی داد که کشته شدن ده‌ها فرد مسلح را و انهدام دو دستگاه توپ عیار 130  میلی متر در روستای اورم را در پی داشت.

این منبع نظامی سوری همچنین گفت: در محور «اللیرامون» نیز نیروهای ارتش سوریه به تجمعات تروریستی موجود در مناطق «ضهرة عبد ربه» و «مزارع اللیرامون» حمله کردند. در شهر حلب نیز نیروهای ارتش سوریه در نزدیکی «انبار کتاب» در منطقه «اغیور» یک مقر افراد مسلح در این منطقه را مورد حمله قرار داده و منهدم کردند.

این منبع نظامی سوری سخنان خود را با این گفته به پایان رساند که هم اکنون درگیری‌های سخت و شدیدی بین نیروهای ارتش سوریه با عناصر مسلح تروریستی در بخش قدیمی شهر و جنوب کاخ دادگستری و هتل «الکارلتون» در جریان است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها