امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1996
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 191
ابراهیم نرماشیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: 3 هزار و 400 معلول در شاخه‌های مختلف توانبخشی، اجتماعی و غیره از خدمات ...

ابراهیم نرماشیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: 3 هزار و 400 معلول در شاخه‌های مختلف توانبخشی، اجتماعی و غیره از خدمات بهزیستی ایرانشهر بهره‌مند می‌شوند.

وی در ادامه عنوان کرد: از این تعداد حدود 1200 معلول در بهزیستی ایرانشهر حق نگه‌داری دریافت می‌کنند.

رئیس بهزیستی ایرانشهر عنوان کرد: 38 نفر توانخواه ضایع نخاعی در بهزیستی ایرانشهر وجود دارند که هر ماه یک‌بار توسط تیم توانپزشکی بهزیستی که شامل یک نفر پزشک، فیزیوتراپ، پرستار و مددکار اجتماعی است، مورد درمان قرار می‌گیرند.

عنوان کرد گفت: سازمان بهزیستی به ازای هر نفر ضایع نخاعی 80 هزار تومان حق پرستاری پرداخت می‌کند.

نرماشیری اضافه کرد: سال گذشته 315 میلیون تومان به 315 معلول و مددجو جهیزیه پرداخت شده است.

وی ادامه داد: براساس توافقنامه سازمان بهزیستی کشور با وزارت علوم، هزینه تحصیل معلولان در مراکز دانشگاهی رایگان است که این مهم سبب ایجاد انگیزه در بین مددجویان برای ادامه تحصیل شده است.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به جوان بودن شهرستان ایرانشهر، درصد آسیب‌های اجتماعی نیز در این شهرستان بیشتر بوده که یکی از آنها اعتیاد است، برای پیشگیری از این معضل و به منظور آموزش خانواده‌ها با مهارت‌های زندگی، پایگاه سلامت اجتماعی در بهمن ماه سال گذشته در این شهرستان افتتاح شد.

رئیس اداره بهزیستی ایرانشهر با بیان اینکه بسیاری از معلولیت‌ها منشاء ژنتیکی دارد گفت: مرکز مشاوره ژنتیکی طی دو سال اخیر زیر نظر بهزیستی ایرانشهر راه‌اندازی شده که تمام هزینه‌های آن از طریق سازمان بهزیستی پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: در سطح شهرستان ایرانشهر 54 مهدکودک فعال است که از این تعداد شش مهدکودک در حاشیه شهر و هشت مهدکودک خصوصی و مابقی روستا مهد هستند.

نرماشیری متذکر شد: با بیان اینکه در این مهدکودک‌ها بیش از هزار و 500 نفر از کودکان زیر شش سال حضور دارند عنوان کرد: در مهدکودک‌های حاشیه شهر و روستا مهدها علاوه بر بحث‌های آموزشی و نگهداری، یک وعده غذای گرم نیز برای پیشگیری از سوءتغذیه به صورت رایگان توزیع می‌شوند.
انتهای پیام/75004/ن20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها