امروز : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 27
۲۲:۵۲
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19965
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۷
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌شوع»، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین می‌گوید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه صهیونیستی «عاروتص‌شوع»، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین می‌گوید طرح‌هایی که «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در سفرش به منطقه ارائه داده، «کاربردی و سازنده» است.

کری اخیرا در سفری که به منطقه داشت، چند بار با عباس و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی دیدار کرد. او تلاش می‌کند دو طرف را برای ازسرگیری مذاکرات سازش مجاب کند.

عباس که روز سه‌شنبه در کنفرانس خبری مشترک با «انریکو لتا» نخست‌وزیر ایتالیا صحبت می‌گرد، گفت با وجود اینکه طرح‌های کری بد نبوده‌اند، اما این طرح‌ها باید به درستی تشریح شوند تا شرایط برای بازگشت به میز مذاکره فراهم شود.

وی افزود: ما خوشبین هستم، چون کری برای حل این مسئله جدی و مصمم است. امیدواریم هرچه سریعتر بتوانیم به میز مذاکره بازگردیم و مسائل اصلی بین ما و اسرائیلی‌ها را بررسی کنیم.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با بیان اینکه کری چندین پیشنهاد به طرفین ارائه کرده، گفت او به زودی به منطقه بازمی‌گردد.

او یکبار دیگر از آمریکا و جامعه بین‌الملل خواست برای توقف شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری به اسرائیل فشار بیاورند. به گفته وی موضوع شهرک‌سازی‌ها اصلی‌ترین مانع در مسیر از سرگیری مذاکرات است.

توقف شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری، آزادی کامل اسرایی که پیش از معاهده سال 1993 اسلو بازداشت شده‌اند و تعیین مرزهای سال 1967 به عنوان مبنای اصلی مذاکرات سه پیش‌شرط عباس برای بازگشت به میز مذاکره است. عباس در سال 2010 در اعتراض به شهرک‌سازی‌های رژیم‌صهیونیستی مذاکرات با این رژیم را متوقف کرد.

عباس در حالی برای ازسرگیری مذاکرات در تلاش است که گروه‌های مقاومت نظیر حماس و جهاد اسلامی با این مذاکرات مخالفند و حضور در آن را مشروعیت بخشیدن به رژیم‌صهیونیستی می‌دانند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار